Another Raindrop

KUBA WIĘCEK
Another Raindrop

Jazz progresywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Seria Polish Jazz, oprócz wznowień archiwalnych, powiększa się o nowe pozycje. Rok temu uświetnił ją współcześnie nagrany album Zbigniewa Namysłowskiego, a obecnie ukazał się debiutancki kompakt młodego talentu, również saksofonisty altowego.

Kuba Więcek pochodzi z Rybnika, lecz kręcił się nie tylko po kraju, ale i po świecie, korzystając z nauk wybitnych fachowców. Jako dojrzały muzyk, Więcek wie czego chce, a czego nie chce grać. Fenomenalnie opanował instrument, a w głowie ma mnóstwo odkrywczych pomysłów. Na jamach potrafi szybko dołączyć do grona interpretujących standardy, ale przede wszystkim sprawia wrażenie muzyka poszukującego nowych form wypowiedzi.

W jego trio grają, jak równy z równym, starsi i bardziej doświadczeni muzycy: Michał Barański - kontrabas i Łukasz Żyła - perkusja. W zespole panuje doskonała atmosfera wzajemnego zrozumienia. Choć większość z trzynastu krótkich kompozycji stanowią utwory napisane przez Więcka, to w ich rozpisaniu na głosy biorą udział wszyscy, brak tu tasiemcowych improwizacji.

W zbiorze utworów na "Another Raindrop" odzwierciedlają się szerokie zainteresowania lidera jak i pozostałych muzyków. Oprócz niewątpliwego szacunku do historii jazzu ostatniego półwiecza, można wyłowić elementy folklorystyczne, współczesnego rocka czy minimalistycznej klasyki.

Cezary Gumiński
POLSKIE NAGRANIA/WARNER

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj