DANIEL TOLEDO TRIO & PIANOHOOLIGAN

Atrium

Atrium

Wykonanie

Nagranie

Kontrabasista z Ekwadoru Daniel Toledo i pianista Piotr Orzechowski ("Pianohooligan") spotkali się podczas studiów w filii Berklee College of Music w hiszpańskiej Walencji. Pierwszym owocem ich współpracy był wydany na początku 2015 r. album "Elapse", na którym towarzyszył im brytyjski perkusista Joshua Weatley, również absolwent studiów w Walencji.

W styczniu 2016 r. Toledo, Orzechowski i perkusista Dawid Fortuna wystąpili przed warszawską publicznością w klubie 12on14, zbierając entuzjastyczne recenzje i owacje. Trio Daniela Toledo zmieniło perkusistę, którym został Szwed Paul Svanberg. Lider ponownie przygotował zestaw autorskich kompozycji i w studiu S2 Polskiego Radia muzycy zarejestrowali nowy album "Atrium".

Wcale nie dziwi mnie, że 25-letni Daniel Toledo jest profesorem na Universidad San Francisco w Quito, stolicy Ekwadoru. Jego kompozycje są zadziwiająco dojrzałe, jak na wiek kontrabasisty. Stanowią logiczną, precyzyjnie zaaranżowaną całość i punkt wyjścia do improwizacji każdego z muzyków.

I lider, i nasz pianista korzystają z tej możliwości garściami, aż przyjemnie śledzić ich myśli i dźwięki. Ulokowana w tle perkusja jest nie tylko motorem napędowym tria, wprowadza także niepokój i tę odrobinę szaleństwa, która zmusza do skupienia się na dramaturgii każdego utworu muzyków i słuchaczy. Prawdziwa przygoda ze znakomitym, młodym jazzem.

Marek Dusza
FOT TUNE

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu