Bria

BRIA SKONBERG
Bria

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Grająca na trąbce kanadyjska wokalistka i kompozytorka Bria Skonberg wydała swój czwarty album "Bria" w wytwórni Okeh, trafiając tym samym na światowe rynki płytowe. Do nas dotarł dopiero, gdy w Kanadzie płytę uznano za najlepszy wokalny album roku, przyznając mu nagrodę Juno, odpowiednik naszego Fryderyka.

W 2006 r. Bria uzyskała dyplom Capilon University w Vancouver. Stała na czele zespołów Bria`s Hot Five oraz The Big Bang Jazz Band. Założyła też grupę złożoną z samych kobiet Mighty Aphrodite Jazz Band. W 2010 r. przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie współtworzy NY Hot Jazz Festival. Organizacja Jazz at Lincoln Center doceniła jej wkład w rozwój jazzu tradycyjnego, przyznając nagrodę "Swing!".

Bria z powodzeniem łączy popowy wokal ze swingiem i jazzem nowoczesnym. Ma przyjemny wokal, ale jeszcze lepiej gra na trąbce i to w stylu tradycyjnym, jak i mainstreamowym. Producent Matt Pierson pomógł jej wykreować oryginalne brzmienie, dzięki czemu albumu słucha się z dużą przyjemnością.

Bria sięgnęła po standardy, dorzuciła własne utwory i zaprosiła do studia znakomitych nowojorskich muzyków: saksofonistę, klarnecistę Evana Arntzena, wibrafonistę Stefona Harrisa, pianistę Aarona Diehla, kontrabasistę Reginalda Veala i perkusistę Alego Jacksona. Świetny, lekki jazz do zabawy.

Marek Dusza
OKEH/SONY MUSIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj