BRIA SKONBERG Bria

Bria
Wykonanie
Nagranie

Grająca na trąbce kanadyjska wokalistka i kompozytorka Bria Skonberg wydała swój czwarty album "Bria" w wytwórni Okeh, trafiając tym samym na światowe rynki płytowe. Do nas dotarł dopiero, gdy w Kanadzie płytę uznano za najlepszy wokalny album roku, przyznając mu nagrodę Juno, odpowiednik naszego Fryderyka.

W 2006 r. Bria uzyskała dyplom Capilon University w Vancouver. Stała na czele zespołów Bria`s Hot Five oraz The Big Bang Jazz Band. Założyła też grupę złożoną z samych kobiet Mighty Aphrodite Jazz Band. W 2010 r. przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie współtworzy NY Hot Jazz Festival. Organizacja Jazz at Lincoln Center doceniła jej wkład w rozwój jazzu tradycyjnego, przyznając nagrodę "Swing!".

Bria z powodzeniem łączy popowy wokal ze swingiem i jazzem nowoczesnym. Ma przyjemny wokal, ale jeszcze lepiej gra na trąbce i to w stylu tradycyjnym, jak i mainstreamowym. Producent Matt Pierson pomógł jej wykreować oryginalne brzmienie, dzięki czemu albumu słucha się z dużą przyjemnością.

Bria sięgnęła po standardy, dorzuciła własne utwory i zaprosiła do studia znakomitych nowojorskich muzyków: saksofonistę, klarnecistę Evana Arntzena, wibrafonistę Stefona Harrisa, pianistę Aarona Diehla, kontrabasistę Reginalda Veala i perkusistę Alego Jacksona. Świetny, lekki jazz do zabawy.

Marek Dusza
OKEH/SONY MUSIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu