CHRIS POTTER, DAVID VIRELLES, JOE MARTIN, MARCUS GILMORE The Dreamer Is the Dream

The Dreamer Is the Dream
Wykonanie
Nagranie

Chris Potter, saksofonista a także klarnecista i flecista, należy do najściślejszej czołówki saksofonistów amerykańskich, którego niekwestionowanych umiejętnościach mogliśmy się ponownie przekonać na żywo. Kwartet Pottera wystąpił w Sali P.R. w tym samym składzie co na tej płycie: David Virelles - fortepian, Joe Martin - kontrabas i Marcus Gilmore - perkusja.

Chris Potter jest muzykiem o bardzo szerokich zainteresowaniach, co odzwierciedla charakter kompozycji również na tym kompakcie. Album "The Dreamer Is the Dream" otwiera liryczna ballada "Heart in Hand" z perlistą solówką Davida Virellesa na fortepianie. Muzyk ten jest zarazem całkiem oszczędny, ale niesłychanie wyrazisty.

Do bliżej nieokreślonego folkloru afrykańskiego nawiązuje "Ilimba", w której przemyślanym popisem na perkusji może pochwalić się Marcus Gilmore. Utwór tytułowy otwiera tajemnicze brzmienie klarnetu basowego i ono wprowadza w nastrój odmalowujący mary senne. Ten wątek rozwija dalej melodyjnie i z pełnią elokwencji Joe Martin w solówce na kontrabasie. Dopiero w drugiej części utworu świetlisty ton saksofonu zwiastuje jakby poranne przebudzenie. Kompozycja "Memory and Desire" w odmiennej formie i entourage`u instrumentalnym wydaje się kontynuować wątek oniryczny.

Cezary Gumiński
ECM/UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu