MIGUEL ZENÓN Tipico

Tipico
Wykonanie
Nagranie

Portorykański saksofonista Miguel Zenón wystąpi 9 lipca w Soho Factory podczas Warsaw Summer Jazz Days promując swój najnowszy album "Tipico". Będzie to jedyna okazja, by kupić tę płytę, bo jego własna wytwórnia Miel Music nie może się przebić do szerszej dystrybucji.

Miguel Zenón jest kolejnym przykładem wybitnego jazzmana, który nie znajduje uznania w oczach fonograficznych "majors". Występował w Polsce z gwiazdorskim SFJazz Collective i ze swoim kwartetem. Jest beneficjentem programów Guggenheima i MacArthura, które pozwoliły mu rozwijać ambitne koncepcje i pisać znakomite kompozycje.

"Tipico" jest jego dziesiątym, autorskim albumem, którym celebruje 15 lat działalności swojego kwartetu. Osiem kompozycji napisał specjalnie dla jego członków: pianisty Luisa Perdomo, kontrabasisty Hansa Glawischniga i perkusisty Henry`ego Cole`a. W czasie długich lat współpracy i setek koncertów kwartet Migula Zenóna osiągnął niebywały poziom integracji, a ich zespołowe improwizacje brzmią tak, jakby tworzył je jeden organizm.

Oczywiście wyróżnia się saksofon altowy lidera o lekko matowym brzmieniu. Zenón jest wybitnym wirtuozem, gra szybko, frazuje z polotem, a swoboda improwizacji nie przeszkadza mu tworzyć przejrzystej struktury utworów i intrygujących opowieści.

Marek Dusza
MIEL MUSI

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu