Fresh Air Project

KRZYSZTOF POPEK
Fresh Air Project

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Lider Young Power - legendarnego big bandu z lat 80. Krzysztof Popek współpracuje od lat z trębaczem Piotrem Wojtasikiem, zapraszając do współpracy amerykańskich muzyków. Ustalił się skład doborowej sekcji rytmicznej: Cameron Brown - kontrabas i Victor Lewis - perkusja. Na nowej płycie "Fresh Air Project" dołączyli znakomity pianista George Cables i saksofonista Nicolas Simion.

Kompozytor, aranżer Krzysztof Popek, niegdyś lider legendarnego big bandu Young Power jest od 1987 r. uznawany za najlepszego polskiego flecistę, a i w skali światowej jest w ścisłej czołówce. Brzmienie jego instrumentu sprawia mi ogromną przyjemność i każdy jego album witam z radością.

Tytuł nowej płyty sugeruje, że możemy spodziewać się powiewu świeżego powietrza. I rzeczywiście, kiedy sekstet rozpędzi się i rozswinguje, jest to wręcz wichura. A wszystko w konwencji jazzu środka, który, jak słychać właśnie na tej płycie, ma się doskonale i nieustannie oferuje miłośnikom synkopy emocje i przyspieszenie tętna.

Na "Fresh Air Project" trafiła kompozycja Popka "Letters and Leaves", która dała tytuł Albumowi Roku 1996. Pozostałe - to mniej ograne standardy, m.in. Wayne`a Shortera, Eda Schullera i Kenny`ego Barrona, które w aranżacjach flecisty zyskały przestrzeń dla porywających improwizacji wirtuozów. Wyborny jazz.

Marek Dusza
POWER BROS RECORDS

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj