KRZYSZTOF POPEK

Fresh Air Project

Fresh Air Project

Wykonanie

Nagranie

Lider Young Power - legendarnego big bandu z lat 80. Krzysztof Popek współpracuje od lat z trębaczem Piotrem Wojtasikiem, zapraszając do współpracy amerykańskich muzyków. Ustalił się skład doborowej sekcji rytmicznej: Cameron Brown - kontrabas i Victor Lewis - perkusja. Na nowej płycie "Fresh Air Project" dołączyli znakomity pianista George Cables i saksofonista Nicolas Simion.

Kompozytor, aranżer Krzysztof Popek, niegdyś lider legendarnego big bandu Young Power jest od 1987 r. uznawany za najlepszego polskiego flecistę, a i w skali światowej jest w ścisłej czołówce. Brzmienie jego instrumentu sprawia mi ogromną przyjemność i każdy jego album witam z radością.

Tytuł nowej płyty sugeruje, że możemy spodziewać się powiewu świeżego powietrza. I rzeczywiście, kiedy sekstet rozpędzi się i rozswinguje, jest to wręcz wichura. A wszystko w konwencji jazzu środka, który, jak słychać właśnie na tej płycie, ma się doskonale i nieustannie oferuje miłośnikom synkopy emocje i przyspieszenie tętna.

Na "Fresh Air Project" trafiła kompozycja Popka "Letters and Leaves", która dała tytuł Albumowi Roku 1996. Pozostałe - to mniej ograne standardy, m.in. Wayne`a Shortera, Eda Schullera i Kenny`ego Barrona, które w aranżacjach flecisty zyskały przestrzeń dla porywających improwizacji wirtuozów. Wyborny jazz.

Marek Dusza
POWER BROS RECORDS

INNE PŁYTY AUTORA
Estate
Jazz
Estate
Polscy jazzmani nagrywają płyty w coraz lepszym, amerykańskim towarzystwie. Flecista Krzysztof Popek, założyciel słynnej formacji Young Power, zaprosił do Polski znakomitych muzyków, m.in. pianistę Stephena Scotta znanego z zespołów Sonny`ego Rollinsa, Rona Cartera i Wyntona Marsalisa.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu