MILES MOSLEY Uprising

Uprising
Wykonanie
Nagranie

Miles Mosley brał udział w nagraniu przebojowego albumu "The Epic" Kamasiego Washingtona, a jak energetyczna to fala muzyczna, można się było przekonać podczas ostatniego festiwalu WSJD.

W nagraniu oficjalnie debiutanckiej płyty Milesa Mosley`a wziął udział też Washington i inni członkowie jego formacji. Niniejszy album jest przejawem filozofii duchowego wyzwolenia, gdzie nawet niedostatki techniczne (których tu brak), jak i ciągotki do bardziej finezyjnego i intelektualnego wyrazu artystycznego, ustępują spontanicznym wypowiedziom formacji płynącym prosto z serca.

Piosenki zebrane na kompakcie napisał, zorkiestrował i wyprodukował Miles Mosley, w kilku jest ich współkompozytorem. On też energicznie trąca struny basu i jest wokalistą prowadzącym. Powstał więc produkt całkowicie autorski.

Już w otwierającej piosence "Young Lion" Mosley dumnie głosi, że "takiego funky nie było od 1973 r." i trudno temu wersowi zaprzeczyć. Choć Mosley nie jest edukowanym wokalistą, styl jego wypowiedzi nawiązują celnie do radosnego rhythm`n`bluesa z przełomu lat 60./70.

Proste linie melodyczne są pełne żaru i uduchowienia, czego tak często brakuje współczesnym gwiazdom r&b. Warstwa instrumentalna na "Uprising" podparta jędrnym brzmieniem basu znakomicie komponuje się z wokalną.

Cezary Gumiński
VERVE/UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu