Healing

AGA DERLAK TRIO
Healing

Cool Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Uduchowiona muzyka na płycie wraz z okładką tworzą pewną harmonijną całość, tak w sensie kreowanego nostalgicznego nastroju, jak i dbałości o szczegóły. ""Healing" " to drugi tytuł autorski naszej pianistki świetnie oddający jej możliwości i zainteresowania stylistyczne.

Z wyczuciem godnym podziwu towarzyszą Derlak kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista Szymon Madej. Pierwsze trzy utwory, wynikające jeden z drugiego, są utrzymane w nastroju impresjonistycznym. Autorka wypowiada się dość oszczędnie, lecz każdej z wolna dozowanych nut nadaje odpowiedniej wagi i wytwarza niepowtarzalny nastrój.

Akompaniament sekcji rytmicznej pozostaje wtedy niezwykle delikatny i rytmicy dochodzą wyraźniej do głosu dopiero w czwartym temacie "Recovery". Można w tym utworze wyczuć wpływy stylistyczne pianistyki Brada Mehldau`a. Nawet w tak energetycznych, jak ta, kompozycjach Aga Derlak wydaje się nadal kontrolować emocje, aby nie wplatać w przemyślane frazy niepotrzebnych nut, czemu tak często ulegają młodzi pianiści. W pełnym dramatycznych akcentów "Repetitive Dream" zgrabnie powtarza się fortepianowy motyw przewodni, niczym w powracającym śnie. Płyta o bardzo wyrównanym poziomie artystycznym.

Cezary Gumiński
HEVHETIA/GIGI DISTRIBUTION

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj