Spirit Control

JEF NEVE
Spirit Control

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Geniusz fortepianu Jef Neve urodził się 40 lat temu w Belgii. Mając 14 lat, zaczął profesjonalną karierę wykonawcy i kompozytora. Zasłynął wirtuozerskim wykonaniem muzyki Ludovica Bource`a do filmu niemego "Artysta", skomponował soundtrack do filmu "Dagen Zonder Lief" Felixa Van Groeningena.

Świat jazzu ceni go za płyty nagrane w trio dla wytwórni EmArcy. Album "Sons of the New World" ukazał go w roli wizjonera i aranżera nowych brzmień w jazzie. Swe uczucia przy tworzeniu albumu "Spirit Control" Jef Neve porównuje do surfowania ze spadochronem. "To kontrolowana walka z wodą i wiatrem, a kiedy podrywam się, by lecieć, mam fantastyczne uczucie wolności. Jestem teraz w bardzo dobrym miejscu. Czuję się kochany, nie muszę niczego udawać, mogę być w stu procentach sobą. Oczywiście, szczęście sprawia, że łatwiej nas zranić. Życie w strachu nie ma jednak sensu. Chodzi o to, żeby jak najpełniej przeżywać każdą chwilę życia."

"Spirit Control" jest formą zaaranżowanej z rozmachem suity z udziałem solistów, sekcji instrumentów smyczkowych i dętych. Z wokalistą Samem Sparro napisał piosenkę "Jumping on Waves". To porywająca wizja nowatorskiego, współczesnego jazzu, nie brak tu wpadających w ucho motywów skierowanych do szerokiego kręgu słuchaczy.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj