Brothers

ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO
Brothers

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Debiutanckim albumem "Damage Control" Adam Bałdych przebojem wdarł się na naszą scenę jazzową. Został zauważony za granicą, a niemiecki dziennik napisał o nim: "Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego."

I rzeczywiście szef monachijskiej oficyny ACT Music Siggi Loch zaoferował mu kontrakt i właśnie wydał już czwarty jego autorski album "Brothers", a siódmy w karierze skrzypka. Za płytę "Imaginery Room" otrzymał w 2013 r. prestiżową niemiecką nagrodę ECHO Jazz. W tym samym roku wręczono mu w Łodzi nagrodę Grand Prix Jazz Melomani dla Artysty Roku - jest więc prawdziwym łowcą nagród.

- Jesteśmy Braćmi jak Jeden w świecie pełnym strachu i samotności - brzmi przesłanie albumu, który Adam dedykuje swojemu zmarłemu bratu Grzegorzowi. Subtelna, smutna melodia "Prelude" wprowadza nas w muzykę silnie nasyconą emocjami. "Elegy" wybucha wielkim żalem, a uczucie wzmacniają fortepianowe akordy norweskiego pianisty Helge Liena, którego trio towarzyszy skrzypkowi już na drugiej płycie.

Muzycy osiągnęli bardzo bliskie porozumienie tworząc intymne klimaty w nastrojowych tematach, a w dynamicznych rozpędzając zespół niczym bolid Formuły 1 po wyjściu z wirażu. Pasjonujący album.

Marek Dusza
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj