Serenade for Horace

LOUIS HAYES
Serenade for Horace

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Jeden z najwybitniejszych perkusistów jazzowych, Louis Hayes, składa hołd swemu pierwszemu mistrzowi – wielkiemu kompozytorowi i pianiście Horcemu Silverowi. Wprawdzie od śmierci Silvera minęły już trzy lata, jednak wydaje się, że jego bogaty dorobek w postaci dziesiątek często grywanych hard-bopowych standardów wszedł na stałe do jazzowego śpiewnika.

Sformowany parę lat temu sekstet Louisa Hayesa (trąbka, saksofon tenorowy, wibrafon, fortepian, kontrabas i perkusja) stara się przypomnieć w zbliżonej formie aranżacyjnej najpopularniejsze utwory grywane przez kwintet Silvera przed pół wiekiem (z udziałem młodziutkiego wtedy Hayesa).

Ozdobą niniejszej kolekcji jest wykonanie słynnej kompozycji "Song for My Father" z wokalnym udziałem Gregory`ego Portera, który wspaniale przekazał całą melancholijną subtelność tej melodii. Wspaniałą formę przebrał inny przebój Silvera "Senor Blues", ze stylowymi popisami solowymi.

Do zbioru "Serenade for Horace" lider włączył interpretację własnego utworu "Hasting Street", będącego refleksją z czasów młodości Hayesa w Detroit. W prezentacji melodyjnych szlagierów Silvera "Juicy Lucy" i "St. Vitous Dance" celująco uwypuklono aspekty melodyczne, osadzając je na świeżym podkładzie rytmicznym.

Cezary Gumiński
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj