Nightintales

CHINA MOSES
Nightintales

Jazz / R&B

  • Wykonanie
  • Nagranie

China Moses jest mieszkającą w Paryżu córką słynnej wokalistki amerykańskiej Dee Dee Bridgewater i w znacznym stopniu przejęła po niej tembr głosu, nieprzeciętną dynamikę oraz ekspresję prezentacji. Ponieważ jest jeszcze aktorką, modelką i prezenterką, jej dokonania muzyczne nie są prezentowane zbyt często.

Po dwóch dekadach działalności wokalnej China Moses proponuje nam swój szósty album autorski z muzyką bardziej - niż w poprzednich tytułach - zbliżoną do jazzu. Premiera tej płyty na żywo miała miejsce niedawno - podczas kwietniowego festiwalu jazzowego w Krakowie - i została entuzjastycznie przyjęta.

Energia zgromadzona w głosie Moses pozwoliłaby jej na bycie frontmanem big-bandu, ale na płytę wybrała całkiem skromny skład akompaniujący: Luke Smith - klawiatury, Neville Malcolm - bas, Jerome Brown - perkusja. Zespół, wzbogacony niekiedy o sekcję smyczkową, stanął przed trudnym zadaniem zaprezentowania się równie dynamicznie. W jednym z utworów Takuya Kuroda wzbogaca fakturę świetlistym solo na trąbce.

Repertuar płyty "Nightintales" wypełniają kompozycje pióra Moses i wypróbowanego producenta Anthony’ego Marshalla. Są to najczęściej jazzowe ballady przemieszane ofensywnym rhythm`n`bluesem czy hip-hopem.

Cezary Gumiński
MPS/UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj