Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Passin` Thru

CHARLES LLOYD NEW QUARTET
Passin` Thru

Jazz

W marcu Charles Lloyd skończy 80 lat. Jest w jego grze mądrość, każdy dźwięk, jaki wydobywa ze swojego saksofonu, jest ważny, wypływa z potrzeby pokazaniu światu przemyśleń i emocji, z chęci tworzenia pięknych dźwięków i dzielenia się nimi z kompanami zespołu, jak i ze słuchaczami.

Po sukcesie suity napisanej dla festiwalu Jazztopad Charles Lloyd powrócił do mniejszego składu. Kwartet jest jego żywiołem, co słychać na płycie "Passin’ Thru" zawierającej koncertowe nagrania z pianistą Jasonem Moranem, kontrabasistą Reubenem Rogersem i perkusistą Erikiem Harlandem. Warto przypomnieć, że najpopularniejsze dzieła saksofonisty to rejestracje koncertów, w tym "Forest Flower" (1966).

Album "Passin’ Thru" otwiera 18-minutowa kompozycja Lloyda "Dream Weaver", wykonana na festiwalu Montreux 2016. To pokaz siły twórczej muzyków połączonych grupową improwizacją. Pozostałe sześć utworów zarejestrowano w Nowym Meksyku. Kwartet zagrał tam cudowną balladę "How Can I Tell You", a swoje subtelne frazy saksofonista dedykuje zapewne swojej żonie Dorothy Darr, która wspiera jego karierę.

Eksplozja radości w temacie "Passin’ Thru" wręcz zachęca do zabawy. Charles Lloyd sięga po flet, Moran szarpie struny fortepianu dłonią, wszechogarniający rytm przyspiesza bicie serca. Nie sposób usiedzieć spokojnie na miejscu, nawet w salonie.

Marek Dusza
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
<span>CEZARIUSZ GADZINA</span> Mosty

CEZARIUSZ GADZINA Mosty

<span>STACEY KENT</span> I Know I Dream

STACEY KENT I Know I Dream

<span>GREGORY PORTER</span> Nat King Cole & Me

GREGORY PORTER Nat King Cole & Me

<span>JACEK KOCHAN</span> Parentes

JACEK KOCHAN Parentes

<span>HEFI QUARTET</span> Parallax Error

HEFI QUARTET Parallax Error

<span>KARNAS</span> Power Kiss

KARNAS Power Kiss

 Dreamland

Dreamland

<span>BILLY CHILDS</span> Rebirth

BILLY CHILDS Rebirth

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio