Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Mediterraneo

STEFANO BOLLANI TRIO
Mediterraneo

Jazz

O włoskiej muzyce wiemy tyle, że to ojczyzna opery, a i wcześniej inspirowała kompozytorów z całej Europy. Kto lubi jazz, zna Stefano Bollaniego, jednego z najsympatyczniejszych Włochów przy fortepianie.

Stefano Bollani potrafi szybko zjednać sobie publiczność dowcipkując i grając muzykę przystępną dla gawiedzi, a przy tym niezwykle radosną. Jak porywającą, to słychać było już na początku koncertu, który odbył się 12 czerwca 2017 r. w Filharmonii Berlińskiej z udziałem członków orkiestry. Prym wiódł właśnie Bollani ze swoim skandynawskim triem: Jesper Bodilsen - kontrabas, Morten Lund - perkusja. Gościnnie na akordeonie zagrał Francuz Vincent Peirani.

Repertuar był różnorodny, kompozycje włoskich klasyków: Monteverdiego, Pucciniego i Rossiniego oraz muzyka filmowa największych: Nino Roty i Ennio Morricone. Na okrasę klasyk współczesnej włoskiej piosenki - "Azzuro" - przebój Nicoli Conte. Świetne aranżacje przygotował Szwed Geir Lysne, a producentem koncertu był sam Siggi Loch, szef wytwórni ACT.

Stefano Bollani zachwycał perlistymi akordami, cieszył uszy koneserów jak i tych mniej wymagających, a spragnionych rozrywki; orkiestra dodawała elegancji, zaś melomani delektowali się muzyką, którą znają, lecz w takim brzmieniu jeszcze jej nie słyszeli. Ach, co to był za wieczór!

Marek Dusza
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio