Mediterraneo

STEFANO BOLLANI TRIO
Mediterraneo

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

O włoskiej muzyce wiemy tyle, że to ojczyzna opery, a i wcześniej inspirowała kompozytorów z całej Europy. Kto lubi jazz, zna Stefano Bollaniego, jednego z najsympatyczniejszych Włochów przy fortepianie.

Stefano Bollani potrafi szybko zjednać sobie publiczność dowcipkując i grając muzykę przystępną dla gawiedzi, a przy tym niezwykle radosną. Jak porywającą, to słychać było już na początku koncertu, który odbył się 12 czerwca 2017 r. w Filharmonii Berlińskiej z udziałem członków orkiestry. Prym wiódł właśnie Bollani ze swoim skandynawskim triem: Jesper Bodilsen - kontrabas, Morten Lund - perkusja. Gościnnie na akordeonie zagrał Francuz Vincent Peirani.

Repertuar był różnorodny, kompozycje włoskich klasyków: Monteverdiego, Pucciniego i Rossiniego oraz muzyka filmowa największych: Nino Roty i Ennio Morricone. Na okrasę klasyk współczesnej włoskiej piosenki - "Azzuro" - przebój Nicoli Conte. Świetne aranżacje przygotował Szwed Geir Lysne, a producentem koncertu był sam Siggi Loch, szef wytwórni ACT.

Stefano Bollani zachwycał perlistymi akordami, cieszył uszy koneserów jak i tych mniej wymagających, a spragnionych rozrywki; orkiestra dodawała elegancji, zaś melomani delektowali się muzyką, którą znają, lecz w takim brzmieniu jeszcze jej nie słyszeli. Ach, co to był za wieczór!

Marek Dusza
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj