Here And Now

PAWEŁ IGNATOWICZ
Here And Now

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wychowany w muzykującej rodzinie z Żywca, gitarzysta Paweł Ignatowicz, to "polski Pat Metheny". Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Śląskim (gitara w klasie prof. Ferfeckiego) mieszka w Nowym Jorku, gdzie zdobywa doświadczenie u boku wytrawnych jazzmanów.

Od dziesięciu lat nagrywa tam własne albumy. Zaczął od płyty swojego tria "Talk To You Later" (2008), następnie nagrał muzykę do filmu "Double Breath" Rafała Januszczyka. W 2013 r. ukazał się jego projekt "Solo Pieces", a teraz prezentuje nowe kompozycje nagrane w Nowym Jorku przez jego kwintet z Julianem Shore`em - instrumenty klawiszowe, Edwardem Perezem - kontrabas, Ferencem Nemethem - perkusja i Jonathanem Singerem - tabla.

Paweł Ignatowicz gra tu na gitarach elektrycznych i akustycznych, a także na gitarze sprzężonej z syntezatorem i elektrycznym sitarze. Takie brzmienia skojarzą nam się z płytami Pata Metheny`ego, ale nasz gitarzysta wypracował własny styl improwizacji nacechowany liryzmem.

Atutem albumu "Here And Now" są kompozycje lidera z łatwo wpadającymi w ucho, melodyjnymi motywami. Doskonałe zgranie muzyków, bogate w ozdobniki aranżacje trzymają słuchacza w napięciu od pierwszego do ostatniego utworu. To nowoczesna muzyka fusion. Chciałoby się posłuchać Pawła Ignatowicza na żywo.

www.pawelignatowicz.com

Marek Dusza
MOTHER OF INVENTION RECORDS

 

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj