Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Here And Now

PAWEŁ IGNATOWICZ
Here And Now

Jazz

Wychowany w muzykującej rodzinie z Żywca, gitarzysta Paweł Ignatowicz, to "polski Pat Metheny". Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Śląskim (gitara w klasie prof. Ferfeckiego) mieszka w Nowym Jorku, gdzie zdobywa doświadczenie u boku wytrawnych jazzmanów.

Od dziesięciu lat nagrywa tam własne albumy. Zaczął od płyty swojego tria "Talk To You Later" (2008), następnie nagrał muzykę do filmu "Double Breath" Rafała Januszczyka. W 2013 r. ukazał się jego projekt "Solo Pieces", a teraz prezentuje nowe kompozycje nagrane w Nowym Jorku przez jego kwintet z Julianem Shore`em - instrumenty klawiszowe, Edwardem Perezem - kontrabas, Ferencem Nemethem - perkusja i Jonathanem Singerem - tabla.

Paweł Ignatowicz gra tu na gitarach elektrycznych i akustycznych, a także na gitarze sprzężonej z syntezatorem i elektrycznym sitarze. Takie brzmienia skojarzą nam się z płytami Pata Metheny`ego, ale nasz gitarzysta wypracował własny styl improwizacji nacechowany liryzmem.

Atutem albumu "Here And Now" są kompozycje lidera z łatwo wpadającymi w ucho, melodyjnymi motywami. Doskonałe zgranie muzyków, bogate w ozdobniki aranżacje trzymają słuchacza w napięciu od pierwszego do ostatniego utworu. To nowoczesna muzyka fusion. Chciałoby się posłuchać Pawła Ignatowicza na żywo.

www.pawelignatowicz.com

Marek Dusza
MOTHER OF INVENTION RECORDS

 

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio