Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Follow Us

SUN SHIP
Follow Us

Jazz

Kolejny album z serii Polish Jazz w wersji winylowej (bardzo udana reedycja) i kompaktowej przypomina grupę, która funkcjonowała zaledwie trzy sezony na przełomie lat 70./80.

Członkowie formacji Sun Ship (nazwa zaczerpnięta ze słynnego albumu Johna Coltrane`a) wywodzili się z zespołów Extra Ball i Jazz Carriers. Tworzyli ją: Władysław Sendecki – instrumenty klawiszowe, Zbigniew Jaremko i Henryk Miśkiewicz - saksofony, Witold Szczurek - bas i Marek Stach - perkusja. Wprawdzie grupie liderował Sendecki, to doceniając niewątpliwe talenty kolegów, dawał im pełną swobodę zabierania głosu.

Na nagranej w 1979 r. płycie (zresztą jedynej) każdy z muzyków melodycznych zaprezentował utwór własnego pióra. Rozpoczynająca w balladowej aurze "Prymka" nabrała wigoru ulegając transformacji w sambę, a potem w swing. Melancholijny nastrój utrzymała "Ballada na wiosnę" napisana przez lidera. Żwawy temat "Szipson" ozdobił wspaniały popis na wiolonczeli odegrany przez Szczurka.

W wielowątkowej kompozycji "Mrówka, jak wiemy..." zmieniały się ciągle motywy melodyczne i rytmy. Zmykająca kompozycja "Należy się wykupić" stał się kanwą do gorącego popisu solowego Miśkiewicza na alcie i Sendeckiego na fortepianie elektrycznym.

Cezary Gumiński
POLSKIE NAGRANIA/WARNER

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio