Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Someone To Watch Over Me

ELLA FITZGERALD & THE LSO
Someone To Watch Over Me

Jazz

Kolejna forma uczczenia setnej rocznicy urodzin najwybitniejszej wokalistki jazzowej. Dokonano miksu oryginalnych partii wokalnych Fitzgerald ze współcześnie dogranym tłem przez London Symphony Orchestra (LSO).

To nie pierwszy pomysł tego typu, w którym nadaje się nową formę aranżacyjną nagraniom archiwalnym. Wcześniej powstały podobne projekty z Elvisem Presley`em czy Ray`em Charlesem. W tym wypadku sięgnięto po utwory nagrane przez Fitzgerald z małymi składami akompaniującymi w okresie 1950-1961 (niekiedy w wersjach monofonicznych), jak również dwa przykłady duetu z Louisem Armstrongiem. Nowe aranżacje dla LSO napisali James Morgan & Juliette Pochin oraz Jorge Calandrelli.

W utworze "People Will Say We’re in Love" dośpiewał współcześnie swoją partię przebojowy Gregory Porter. Fitzgerald wielokrotnie śpiewała z akompaniamentem dużych orkiestr i sekcji smyczkowych, lecz wydaje się, że archiwalne nagrania dokonane w takiej formule miały w sobie więcej pikanterii. W niniejszych wersjach brzmienie LSO niepotrzebnie dosładza wokalizy Fitzgerald.

Głos Elli Fitzgerald to do dziś niedoścignionej klasy maestria w sensie wyczucia swingu, lekkości, czystości i bezbłędnej intonacji.

Cezary Gumiński
VERVE/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio