Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Konwersacje/The Conversations

KOSTOV PAŃTA KONRAD TRIO
Konwersacje/The Conversations

Jazz

Wyróżnieni nagrodą Grammy członkowie tria Włodka Pawlika - kontrabasista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad - zaprosili do współpracy bułgarskiego pianistę Konstantina Kostova i nagrali album, którego nie wolno przegapić. Ponieważ wydała go niezależna wytwórnia Studio Realizacji Myśli Twórczych, warto zadać sobie trud i wyszukać tytuł w sieci.

Nasi jazzmani rekomendacji nie potrzebują, tworzą najlepszą w Polsce jazzową sekcję rytmiczną, ale o bułgarskim jazzmanie nic wcześniej nie wiedziałem. Absolwent Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii kontynuował studia w Konserwatorium im. Richarda Straussa w Monachium u rosyjskiego pianisty, awangardowego Leonida Czyżyka.

Producentem albumu "Konwersacje/The Conversations" jest Paweł Pańta, który podsunął kolegom pomysł na różnorodny repertuar. Trio rozpoczyna od grupowej improwizacji, swobodnej rozmowy muzyków w "The Conversation I". Przerywniki w postaci solowych improwizacji Kostova, Pańty i kolejnej "The Conversation II" znakomicie urozmaicają album, na którym znajdziemy nostalgiczne Adagio in g-minor Tomasa Albinoniego i słynne Preludium c-moll op. 28 nr 20 Chopina.

Klasycznie wykształceni jazzmani doskonale czują się w tym repertuarze, ale nie zabrakło też standardów: "Evidence" Monka i "I Got Rhythm" Gershwina. Świetny jazz.

Marek Dusza
STUDIORMT.NET

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio