Konwersacje/The Conversations

KOSTOV PAŃTA KONRAD TRIO
Konwersacje/The Conversations

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wyróżnieni nagrodą Grammy członkowie tria Włodka Pawlika - kontrabasista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad - zaprosili do współpracy bułgarskiego pianistę Konstantina Kostova i nagrali album, którego nie wolno przegapić. Ponieważ wydała go niezależna wytwórnia Studio Realizacji Myśli Twórczych, warto zadać sobie trud i wyszukać tytuł w sieci.

Nasi jazzmani rekomendacji nie potrzebują, tworzą najlepszą w Polsce jazzową sekcję rytmiczną, ale o bułgarskim jazzmanie nic wcześniej nie wiedziałem. Absolwent Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii kontynuował studia w Konserwatorium im. Richarda Straussa w Monachium u rosyjskiego pianisty, awangardowego Leonida Czyżyka.

Producentem albumu "Konwersacje/The Conversations" jest Paweł Pańta, który podsunął kolegom pomysł na różnorodny repertuar. Trio rozpoczyna od grupowej improwizacji, swobodnej rozmowy muzyków w "The Conversation I". Przerywniki w postaci solowych improwizacji Kostova, Pańty i kolejnej "The Conversation II" znakomicie urozmaicają album, na którym znajdziemy nostalgiczne Adagio in g-minor Tomasa Albinoniego i słynne Preludium c-moll op. 28 nr 20 Chopina.

Klasycznie wykształceni jazzmani doskonale czują się w tym repertuarze, ale nie zabrakło też standardów: "Evidence" Monka i "I Got Rhythm" Gershwina. Świetny jazz.

Marek Dusza
STUDIORMT.NET

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj