Konwersacje/The Conversations

KOSTOV PAŃTA KONRAD TRIO
Konwersacje/The Conversations

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wyróżnieni nagrodą Grammy członkowie tria Włodka Pawlika - kontrabasista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad - zaprosili do współpracy bułgarskiego pianistę Konstantina Kostova i nagrali album, którego nie wolno przegapić. Ponieważ wydała go niezależna wytwórnia Studio Realizacji Myśli Twórczych, warto zadać sobie trud i wyszukać tytuł w sieci.

Nasi jazzmani rekomendacji nie potrzebują, tworzą najlepszą w Polsce jazzową sekcję rytmiczną, ale o bułgarskim jazzmanie nic wcześniej nie wiedziałem. Absolwent Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii kontynuował studia w Konserwatorium im. Richarda Straussa w Monachium u rosyjskiego pianisty, awangardowego Leonida Czyżyka.

Producentem albumu "Konwersacje/The Conversations" jest Paweł Pańta, który podsunął kolegom pomysł na różnorodny repertuar. Trio rozpoczyna od grupowej improwizacji, swobodnej rozmowy muzyków w "The Conversation I". Przerywniki w postaci solowych improwizacji Kostova, Pańty i kolejnej "The Conversation II" znakomicie urozmaicają album, na którym znajdziemy nostalgiczne Adagio in g-minor Tomasa Albinoniego i słynne Preludium c-moll op. 28 nr 20 Chopina.

Klasycznie wykształceni jazzmani doskonale czują się w tym repertuarze, ale nie zabrakło też standardów: "Evidence" Monka i "I Got Rhythm" Gershwina. Świetny jazz.

Marek Dusza
STUDIORMT.NET

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio