Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
A Social Call

JAZZMEIA HORN
A Social Call

Jazz

Oto kolejny wielki talent wokalny z Ameryki - Jazzmeia Horn, która wygrała dwa prestiżowe konkursy: im. T. Monka (2015) oraz im. Sarah Vaughan i debiutuje albumem "A Social Call". Słuchając jej zastanawiam się, czy nie zagrozi mojej faworytce do nagrody Grammy - Cecile McLorin Salvant - bo obie zostały nominowane w kategorii Best Jazz Vocal Album.

Jazzmeia Horn jest wnuczką pastora i jak większość amerykańskich wokalistek zaczynała śpiewać w kościele. Jej babcia siadała przy fortepianie i zachęcała 3-letnią wnuczkę do śpiewania i wyraźnego artykułowania słów. To zostało jej do dziś, już jest porównywana do największych: Betty Carter, Sarah Vaughan i Nancy Wilson.

Swój album - "A Social Call" - wydany przez wytwórnię Prestige rozpoczyna od utworu "Tight" Betty Carter, a wykonała go wręcz brawurowo, z dziewczęcym wdziękiem i radością dziecka. Partia śpiewana scatem jest wprost zachwycająca. W duecie z kontrabasem w standardzie "East of the Sun (And West of the Moon)" pokazuje intymną stronę swojego warsztatu wokalnego.

Prawdziwe "tour de force" albumu to wiązanka trzech intrygująco zaaranżowanych tematów, z których najbardziej znany to "Afro Blue". Jeśli tak wspaniale śpiewa na debiutanckiej płycie, to już nie mogę się doczekać następnego jej koncertu w Polsce.

Łukasz Turkan
PRESTIGE/CONCORD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio