Power Kiss

KARNAS
Power Kiss

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

W ramach dorocznego festiwalu wędrownego Jazz po Polsku w Chinach, w ubiegłorocznej trasie wziął udział kwartet wokalisty Grzegorza Karnasa. Fragmenty występów zostały nie tylko utrwalone na kompakcie, ale też na wideo. Daje to nam pewne pojęcie, jak jazz jest odbierany w wielkim kraju Dalekiego Wschodu.

Dla społeczeństwa otwierającego się na zachodnią kulturę od stosunkowo niedawna, jest to z pewnością ciekawe doświadczenie. Czas pokaże, czy można tamtejszych słuchaczy traktować jako zapalonych jazzfanów, czy tylko chwilowo zafascynowanych czymś dla nich niecodziennym.

Aby nawiązać pełniejszą więź ze słuchaczami, Karnas wypowiada się niekiedy po chińsku. Na scenach towarzyszą mu: pianista Elchin Shironov, kontrabasista Alan Wykpisz oraz perkusista Grzegorz Masłowski. Każdy z członków kwartetu ma wysokie umiejętności, choć z pewnością wyróżnia się w tym kontekście pianista zasypujący perlistymi lawinami spontanicznych fraz. Odnosi się jednak wrażenie, że występuje tu raczej zbiór indywidualności, a nie zwarta kompania współtworząca pewien akt muzyczny. Sprzyja temu obrana formuła free-jazzowa. Wplecenie obrazów z chińskiej codzienności między koncertowe fragmenty uatrakcyjniło część filmową.

Cezary Gumiński
HEVHETIA/GIGI DISTRIBUTION

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj