Parallax Error

HEFI QUARTET
Parallax Error

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Kwartet jest prowadzony przez naszego wybitnego flecistę Leszka Wiśniowskiego, który na niniejszej płycie wykorzystuje pełną gamę odmian tego instrumentu - od wersji piccolo po kontrabasową.

Za sprzymierzeńca swych odważnych poczynań Wiśniowski wybrał znakomitego pianistę Dominika Wanię. Piękny ton i inwencja kontrabasisty Tomka Kupca oraz pełne wyczucia akcentacje perkusyjne Bartka Staromiejskiego sprawiają, że płytę "Parallax Error" odbieramy jak kalejdoskop barwnego i niebanalnego ciągu czarujących dźwięków. Każdy z instrumentów kwartetu należy do innej rodziny, a razem budują harmonijny świat muzyczny.

Choć lider napisał i zaaranżował większość repertuaru, pozostawił kolegom sporo miejsca na partie solowe. Podczas odsłuchu wyczekujemy kolejnego pojawienia się fletu, który za niemal każdym wejściem zaskakuje innym tonem. Przemieszanie perlistych fraz fortepianu i motywów kreślonych przez flety dostarcza niecodziennych doznań brzmieniowych. Stanowi to istotną wartość płyty również w kontekście audiofilskim, bo partie solowe fletu zostały wyraziście nagrane. Wiśniowski nie tylko wykorzystuje całą gamę fletów, ale wydaje się, że ciągle poszukuje odmiennych technik zadęcia. Trudno się nudzić.

Cezary Gumiński
SJ RECORDS/JAZZ FORUM

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio