HEFI QUARTET Parallax Error

Parallax Error
Wykonanie
Nagranie

Kwartet jest prowadzony przez naszego wybitnego flecistę Leszka Wiśniowskiego, który na niniejszej płycie wykorzystuje pełną gamę odmian tego instrumentu - od wersji piccolo po kontrabasową.

Za sprzymierzeńca swych odważnych poczynań Wiśniowski wybrał znakomitego pianistę Dominika Wanię. Piękny ton i inwencja kontrabasisty Tomka Kupca oraz pełne wyczucia akcentacje perkusyjne Bartka Staromiejskiego sprawiają, że płytę "Parallax Error" odbieramy jak kalejdoskop barwnego i niebanalnego ciągu czarujących dźwięków. Każdy z instrumentów kwartetu należy do innej rodziny, a razem budują harmonijny świat muzyczny.

Choć lider napisał i zaaranżował większość repertuaru, pozostawił kolegom sporo miejsca na partie solowe. Podczas odsłuchu wyczekujemy kolejnego pojawienia się fletu, który za niemal każdym wejściem zaskakuje innym tonem. Przemieszanie perlistych fraz fortepianu i motywów kreślonych przez flety dostarcza niecodziennych doznań brzmieniowych. Stanowi to istotną wartość płyty również w kontekście audiofilskim, bo partie solowe fletu zostały wyraziście nagrane. Wiśniowski nie tylko wykorzystuje całą gamę fletów, ale wydaje się, że ciągle poszukuje odmiennych technik zadęcia. Trudno się nudzić.

Cezary Gumiński
SJ RECORDS/JAZZ FORUM

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu