Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Mosty

CEZARIUSZ GADZINA
Mosty

Jazz

Saksofonista, kompozytor, aranżer Cezariusz Gadzina nosi zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej, mieszka w Belgii, gdzie występował m.in. przed królem Albertem II. W grudniu nasz jazzman wystąpił z Belgian Saxophone Ensemble 6tet w Antwerpii, w doskonałej akustycznie, barokowej sali Amuz.

Cezariusz Gadzina z powodzeniem wykonuje utwory jazzowe, jak i klasyczne, a jego nowy album "Mosty" "łączy jazz nowoczesny z muzyką tradycyjną, słowiańską kantylenę z afrykańską rytmiką, jazzową swobodę z partiami zapisanymi w nutach" - czytamy w opisie płyty.

Co najważniejsze, "Mosty" nagrał z czołowymi polskimi jazzmanami. Do Studia Anaconda w Milanówku zaprosił: trębacza Roberta Majewskiego, saksofonistę tenorowego Macieja Sikałę, puzonistę Grzegorza Nagórskiego i akordeonistę Cezarego Paciorka. Sekcję rytmiczną utworzyli nagrodzeni Grammy: kontrabasista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad, a ze swoim zestawem instrumentów perkusyjnych dołączył Piotr Iwicki.

Kolejne utwory noszą tytuł "Most" w różnych językach. Otwierający, dynamiczny temat "Hid" to most po węgiersku. Romantyczna ballada "Tulay" to most po filipińsku, a rytmiczny "Brugge" w języku flamandzkim. Świetne partie solowe i ciekawe aranżacje sprawią przyjemność jazzfanom.

Łukasz Turkan
FUNDACJA TAK/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio