Mosty

CEZARIUSZ GADZINA
Mosty

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Saksofonista, kompozytor, aranżer Cezariusz Gadzina nosi zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej, mieszka w Belgii, gdzie występował m.in. przed królem Albertem II. W grudniu nasz jazzman wystąpił z Belgian Saxophone Ensemble 6tet w Antwerpii, w doskonałej akustycznie, barokowej sali Amuz.

Cezariusz Gadzina z powodzeniem wykonuje utwory jazzowe, jak i klasyczne, a jego nowy album "Mosty" "łączy jazz nowoczesny z muzyką tradycyjną, słowiańską kantylenę z afrykańską rytmiką, jazzową swobodę z partiami zapisanymi w nutach" - czytamy w opisie płyty.

Co najważniejsze, "Mosty" nagrał z czołowymi polskimi jazzmanami. Do Studia Anaconda w Milanówku zaprosił: trębacza Roberta Majewskiego, saksofonistę tenorowego Macieja Sikałę, puzonistę Grzegorza Nagórskiego i akordeonistę Cezarego Paciorka. Sekcję rytmiczną utworzyli nagrodzeni Grammy: kontrabasista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad, a ze swoim zestawem instrumentów perkusyjnych dołączył Piotr Iwicki.

Kolejne utwory noszą tytuł "Most" w różnych językach. Otwierający, dynamiczny temat "Hid" to most po węgiersku. Romantyczna ballada "Tulay" to most po filipińsku, a rytmiczny "Brugge" w języku flamandzkim. Świetne partie solowe i ciekawe aranżacje sprawią przyjemność jazzfanom.

Łukasz Turkan
FUNDACJA TAK/UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio