Mosty

CEZARIUSZ GADZINA
Mosty

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Saksofonista, kompozytor, aranżer Cezariusz Gadzina nosi zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej, mieszka w Belgii, gdzie występował m.in. przed królem Albertem II. W grudniu nasz jazzman wystąpił z Belgian Saxophone Ensemble 6tet w Antwerpii, w doskonałej akustycznie, barokowej sali Amuz.

Cezariusz Gadzina z powodzeniem wykonuje utwory jazzowe, jak i klasyczne, a jego nowy album "Mosty" "łączy jazz nowoczesny z muzyką tradycyjną, słowiańską kantylenę z afrykańską rytmiką, jazzową swobodę z partiami zapisanymi w nutach" - czytamy w opisie płyty.

Co najważniejsze, "Mosty" nagrał z czołowymi polskimi jazzmanami. Do Studia Anaconda w Milanówku zaprosił: trębacza Roberta Majewskiego, saksofonistę tenorowego Macieja Sikałę, puzonistę Grzegorza Nagórskiego i akordeonistę Cezarego Paciorka. Sekcję rytmiczną utworzyli nagrodzeni Grammy: kontrabasista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad, a ze swoim zestawem instrumentów perkusyjnych dołączył Piotr Iwicki.

Kolejne utwory noszą tytuł "Most" w różnych językach. Otwierający, dynamiczny temat "Hid" to most po węgiersku. Romantyczna ballada "Tulay" to most po filipińsku, a rytmiczny "Brugge" w języku flamandzkim. Świetne partie solowe i ciekawe aranżacje sprawią przyjemność jazzfanom.

Łukasz Turkan
FUNDACJA TAK/UNIVERSAL

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj