Artur Tuźnik Trio

ARTUR TUŹNIK TRIO
Artur Tuźnik Trio

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Duński dziennik "Politiken" umieścił album tria pianisty Artura Tuźnika, wydany w Polsce przez Multikulti Project, wśród pięciu najlepszych płyt nagranych w 2017 r. z duńskimi jazzmanami.Członkami tria naszego pianisty są znakomici sidemani: kontrabasista Nils Bo Davidsen i perkusista Jakob Hoyer, a płytę nagrano w grudniu 2015 r. w RecPublica Studios w Lubrzy.

Artur Tuźnik debiutuje tu w roli samodzielnego lidera, a znamy go już z albumu Licak/Tuźnik Quintet (2011). Od 2008 r. pianista mieszka w Kopenhadze, gdzie studiował w Rhythmic Music Conservatory, a teraz na Royal Danish Academy of Music.

Na płycie "Artur Tuźnik Trio" pianista i jego duńscy kompani wykonują kompozycje lidera utrzymane w? nastrojowym klimacie. Pianistykę Tuźnika charakteryzuje słowiański romantyzm i skandynawska powściągliwość. Jego improwizacje mogą kojarzyć się z amerykańskim minimalizmem i francuskim impresjonizmem.

Muzycy dają nam czas na delektowanie się pojedynczymi akordami fortepianu zawieszonymi w przestrzeni pomiędzy mocnymi szarpnięciami strun kontrabasu i rzadko odzywającymi się czynelami perkusji. Słuchałem albumu już kilka razy i z przyjemnością wracam do niego, by w zadumie odkrywać intrygujące linie melodyczne kreślone pewną dłonią pianisty.

Marek Dusza
MULTIKULTI PROJECT

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj