The Music of John Lewis

JLCO & WYNTON MARSALIS
The Music of John Lewis

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Już po raz trzeci The Jazz at the Lincoln Center Orchestra pod kierunkiem trębacza Wyntona Marsalisa wystąpiła w lutym w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Tym razem 4 lutego zaprezentowała kompozycje legendarnego klasyka Leonarda Bernsteina.

Od niedawna koncerty słynnej orkiestry ukazują się na płytach wytwórni Blue Engine. Nie są łatwe do zdobycia, ale warto się postarać, bo jest to prawdziwy jazz na najwyższym poziomie. Na płycie "The Music of John Lewis", wydanej w 2017 r., znajdziemy rejestrację koncertu, jaki odbył się w The Jazz at the Lincoln Center w 2013 r., a poświęcony był muzyce Johna Lewis, pianisty Modern Jazz Quartet.

Gościnnie wystąpił pianista i aranżer z Nowego Orleanu, a przy tym komik i bandleader Jon Batiste, który zadbał o atrakcyjny przekaz koncertu. Siłą orkiestry pod dyrekcją Wyntona Marsalisa są wybitni soliści, genialne aranżacje i przejrzyste brzmienie.

JLCO potrafi grać jak jazzowe combo, orkiestra kameralna czy wreszcie rozkrzyczany jazzowy big band. Co najważniejsze, swinguje tak cudownie, że stopy same wybijają rytm muzyki. Niespiesznie rozpędzający się blues "2 Degrees East, 3 Degrees West", bebopowy przebój "Two Bass Hit" czy nostalgiczny temat "Django" przypomną geniusz Lewisa i zachwycą każdego jazzfana.

Marek Dusza
BLUE ENGINE

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj