Love & Peace

JOACHIM KUHN NEW TRIO
Love & Peace

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nietuzinkowy młody talent pianistyczny doceniliśmy w Polsce już w latach 60., gdy Kuhn przybywał tu jako mocno oklaskiwany reprezentant NRD. Udało mu się potem wydostać na Zachód, gdzie nagrał mnóstwo płyt w różnych konwencjach i składach, niekiedy z udziałem czołowych postaci jazzu.

Od ponad trzech dekad Joachim Kuhn prowadzi trio fortepianowe z renomowanymi muzykami europejskimi. W jego aktualnej formacji na kontrabasie gra Chris Jennings (Kanadyjczyk osiadły we Francji), a na perkusji Eric Schaefer (Niemiec). Mimo że kompani reprezentują wyraźnie młodsze pokolenie jazzmanów, ich kooperacja z seniorem-liderem jest znakomita. Duet nadaje wspaniałą motorykę poszczególnym utworom, tak że lider powinien być usatysfakcjonowany doborem takiego składu.

W perfekcyjnej grze Kuhna nie odnotowujemy specjalnych niespodzianek. W repertuarze kompaktu znalazły się kompozycje członków zespołu, grupy Doors, Ornette Colemana i...Modesta Mussorgskiego. Pianista położył większy nacisk na melodyjność partii improwizowanych i wyczuwalnie ograniczył tendencje do serwowania gęstych free-jazzowych szarży, do czego miał inklinacje. Zwraca uwagę wysoka jakość techniczna nagrania, dokonanego w szacownym francuskim studio La Buissone.

Cezary Gumiński
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj