Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
People From East

DIOMEDE
People From East

Jazz

Pianista Grzegorz Tarwid i saksofonista Tomasz Markanicz utworzyli duet Diomede i w położonym wśród wzgórz i lasów Kotliny Kłodzkiej Monochrom Studio nagrali album będący intymnym wyznaniem obu artystów.

Grzegorz Tarwid jest jednym z najważniejszych jazzmanów młodego pokolenia, uczniem Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, studentem duńskich wykładowców w Kopenhadze: Jacoba Anderskova i Carstena Dahla. Stoi na czele kwartetu z Maciejem Kądzielą, Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą, współtworzy trio Jachna/Tarwid/Karch, kwartet Shelton/Tarwid/Jacobson/Berre i Sextet Franciszka Pospieszalskiego, zyskując coraz większe uznanie krytyków i aplauz publiczności. 

Tomasz Markanicz zdobywał laury na Festiwalu Jazzowym w Gdyni 2005, zajął drugie miejsce na Festiwalu Klucz Do Kariery w Gorzowie Wielkopolskim 2006 oraz na Leiden Festiwal 2006, Gettingen Jazz Festiwal 2007, komponuje muzykę teatralną i filmową.

Obu muzyków połączyło zamiłowanie do nieskrępowanej improwizacji i odchodzenie od jazzowego idiomu. Duet potrafi zachwycić chwytliwą melodią, jak urokliwy temat w "Baikal Lake", która staje się punktem wyjścia do karkołomnych wycieczek w stronę free. Sposób, w jaki tworzą dramaturgię muzycznego spektaklu, zatrzyma przy głośnikach miłośników wytrawnego jazzu.

Marek Dusza
SJ RECORDS

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio