DIOMEDE People From East

People From East
Wykonanie
Nagranie

Pianista Grzegorz Tarwid i saksofonista Tomasz Markanicz utworzyli duet Diomede i w położonym wśród wzgórz i lasów Kotliny Kłodzkiej Monochrom Studio nagrali album będący intymnym wyznaniem obu artystów.

Grzegorz Tarwid jest jednym z najważniejszych jazzmanów młodego pokolenia, uczniem Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, studentem duńskich wykładowców w Kopenhadze: Jacoba Anderskova i Carstena Dahla. Stoi na czele kwartetu z Maciejem Kądzielą, Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą, współtworzy trio Jachna/Tarwid/Karch, kwartet Shelton/Tarwid/Jacobson/Berre i Sextet Franciszka Pospieszalskiego, zyskując coraz większe uznanie krytyków i aplauz publiczności. 

Tomasz Markanicz zdobywał laury na Festiwalu Jazzowym w Gdyni 2005, zajął drugie miejsce na Festiwalu Klucz Do Kariery w Gorzowie Wielkopolskim 2006 oraz na Leiden Festiwal 2006, Gettingen Jazz Festiwal 2007, komponuje muzykę teatralną i filmową.

Obu muzyków połączyło zamiłowanie do nieskrępowanej improwizacji i odchodzenie od jazzowego idiomu. Duet potrafi zachwycić chwytliwą melodią, jak urokliwy temat w "Baikal Lake", która staje się punktem wyjścia do karkołomnych wycieczek w stronę free. Sposób, w jaki tworzą dramaturgię muzycznego spektaklu, zatrzyma przy głośnikach miłośników wytrawnego jazzu.

Marek Dusza
SJ RECORDS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu