For 2 Akis

SHINYA FUKUMORI TRIO
For 2 Akis

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Debiutanckie nagranie międzynarodowego tria, na czele którego stoi japoński perkusista Shinya Fukumori, zrealizowano w studiu La Buissoine wśród porośniętych lawendą pól Prowansji nieopodal Awinionu.

Japończykowi towarzyszy francuski saksofonista Matthieu Bordenave i niemiecki pianista Walter Lang. Shinya Fukumori uczył się gry na fortepianie i gitarze, zanim zasiadł za perkusją. Uczył się w Osace i USA m.in. w Berklee College, ale najwięcej dała mu gra w amerykańskich big-bandach. Potrzeba prowadzenia dialogu z muzykami skłoniła go do założenia własnego zespołu. Zainspirowany muzyką wydawaną przez ECM Records w tym Keitha Jarretta, Bjornstada i Webera, osiadł w Monachium.

Tu rezyduje jego trio i tu usłyszał je Manfred Eicher, szef ECM-u. To wymarzony zespół dla legendarnego producenta. Melodyjne kompozycje lidera, jego subtelna gra nasycona egzotycznymi rytmami znalazła doskonałych partnerów w lirycznych, wolno wydmuchiwanych frazach saksofonu tenorowego i wysmakowanych, ciepłych akordach fortepianu.

Liryzm i harmonia, tak charakterystyczne dla wytwórni ECM, sięgnęły na tym albumie szczytu doskonałości. Shinya Fukumori Trio oczaruje każdego wrażliwego słuchacza. Przy ich muzyce spędzimy niejeden wieczór relaksując się po dniu ciężkiej pracy.

Grzegorz Dusza
ECM/UNIVERSAL

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj