For 2 Akis

SHINYA FUKUMORI TRIO
For 2 Akis

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Debiutanckie nagranie międzynarodowego tria, na czele którego stoi japoński perkusista Shinya Fukumori, zrealizowano w studiu La Buissoine wśród porośniętych lawendą pól Prowansji nieopodal Awinionu.

Japończykowi towarzyszy francuski saksofonista Matthieu Bordenave i niemiecki pianista Walter Lang. Shinya Fukumori uczył się gry na fortepianie i gitarze, zanim zasiadł za perkusją. Uczył się w Osace i USA m.in. w Berklee College, ale najwięcej dała mu gra w amerykańskich big-bandach. Potrzeba prowadzenia dialogu z muzykami skłoniła go do założenia własnego zespołu. Zainspirowany muzyką wydawaną przez ECM Records w tym Keitha Jarretta, Bjornstada i Webera, osiadł w Monachium.

Tu rezyduje jego trio i tu usłyszał je Manfred Eicher, szef ECM-u. To wymarzony zespół dla legendarnego producenta. Melodyjne kompozycje lidera, jego subtelna gra nasycona egzotycznymi rytmami znalazła doskonałych partnerów w lirycznych, wolno wydmuchiwanych frazach saksofonu tenorowego i wysmakowanych, ciepłych akordach fortepianu.

Liryzm i harmonia, tak charakterystyczne dla wytwórni ECM, sięgnęły na tym albumie szczytu doskonałości. Shinya Fukumori Trio oczaruje każdego wrażliwego słuchacza. Przy ich muzyce spędzimy niejeden wieczór relaksując się po dniu ciężkiej pracy.

Grzegorz Dusza
ECM/UNIVERSAL

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj