Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
For 2 Akis

SHINYA FUKUMORI TRIO
For 2 Akis

Jazz

Debiutanckie nagranie międzynarodowego tria, na czele którego stoi japoński perkusista Shinya Fukumori, zrealizowano w studiu La Buissoine wśród porośniętych lawendą pól Prowansji nieopodal Awinionu.

Japończykowi towarzyszy francuski saksofonista Matthieu Bordenave i niemiecki pianista Walter Lang. Shinya Fukumori uczył się gry na fortepianie i gitarze, zanim zasiadł za perkusją. Uczył się w Osace i USA m.in. w Berklee College, ale najwięcej dała mu gra w amerykańskich big-bandach. Potrzeba prowadzenia dialogu z muzykami skłoniła go do założenia własnego zespołu. Zainspirowany muzyką wydawaną przez ECM Records w tym Keitha Jarretta, Bjornstada i Webera, osiadł w Monachium.

Tu rezyduje jego trio i tu usłyszał je Manfred Eicher, szef ECM-u. To wymarzony zespół dla legendarnego producenta. Melodyjne kompozycje lidera, jego subtelna gra nasycona egzotycznymi rytmami znalazła doskonałych partnerów w lirycznych, wolno wydmuchiwanych frazach saksofonu tenorowego i wysmakowanych, ciepłych akordach fortepianu.

Liryzm i harmonia, tak charakterystyczne dla wytwórni ECM, sięgnęły na tym albumie szczytu doskonałości. Shinya Fukumori Trio oczaruje każdego wrażliwego słuchacza. Przy ich muzyce spędzimy niejeden wieczór relaksując się po dniu ciężkiej pracy.

Grzegorz Dusza
ECM/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio