Carpe Diem

PAOLO FRESU DEVIL QUARTET
Carpe Diem

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

30 czerwca włoski trębacz Paolo Fresu i jego Devil Quartet otworzy tegoroczny festiwal Jazz na Starówce. Pomiędzy kamienicami Rynku Starego Miasta usłyszymy utwory z najnowszego albumu "Carpe Diem". Tytuł jest cytatem z "Pieśni" Horacego i oznacza "chwytaj dzień" albo też "łap chwilę", co znakomicie oddaje ideę jazzowej improwizacji.

Paolo Fresu urodził się na Sardynii, studiował w Cagliari i Bolonii. Jego kariera jest bogata w zacne kooperacje i świetne albumy. Stoi na czele kilku formacji, a obok "Diabelskiego Kwartetu" ma dla przeciwwagi "Kwartet Anielski" z wietnamskim gitarzystą Nguyenem Le. Teraz kolej jednak na "ciemną stronę mocy".

Devil Quartet tworzą, obok lidera grającego na trąbce i trąbce skrzydłówce, gitarzysta Bebo Ferra grający w stylu Ralpha Townera na akustycznym instrumencie, kontrabasista Paolino Dalla Porta znany z nowego zespołu Oregon (występował z nim na Starówce) oraz perkusista Stefano Bagnoli.

Urokliwe, melodyjne tematy napisane przez Paolo Fresu i jego kompanów, nijak nie pasują do nazwy zespołu, chyba że… tylko diabeł tak potrafi się przypodobać. Naturalne brzmienie akustycznych instrumentów urzeka bogatą barwą, muzyka płynie niespiesznie, idealnie pasuje do letniego wieczoru przy lampce chianti sączonego od niechcenia.

Marek Dusza
TUK MUSIC

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio