You`re Driving Me Crazy

VAN MORRISON & JOEY DEFRANCESCO
You`re Driving Me Crazy

Jazz / blues

  • Wykonanie
  • Nagranie

39. studyjny album irlandzkiego wokalisty Vana Morrisona "You’re Driving Me Crazy" zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży magazynu "Billboard" w kategorii jazz. Z pewnością pomógł mu w tym wirtuoz organów Hammonda, trębacz Joey DeFrancesco.

W rzeczywistości to Van Morrison był gościem kwartetu organisty, w którym na saksofonie zagrał Troy Roberts, na gitarze Dan Wilson, a na perkusji Michael Ode. Van wybrał standardy: nastrojową balladę "Miss Otis Regrets" Cole`a Portera, rozkoszny "Travellin' Light" Johna Mercera i idealny dla tego składu "Every Day I Have The Blues" Petera Chatmana. Przypomniał też swoją dawną kompozycję "The Way Young Lovers Do" z albumu "Astral Weeks (1968), a rozkołysany swingiem utwór "You`re Driving Me Crazy" pochodzi z jego płyty "Magic Time" (2005).

Po typowo bluesowym albumie "Roll With the Punches" i jazzowym "Versatile" (oba z 2017 roku) Morrison w naturalny sposób połączył bluesowy styl śpiewania z jazzowym akompaniamentem. Swoimi ekscytującymi solówkami na Hammondzie Joey DeFrancesco podniósł rangę nagrania, okazał się też sprawnym trębaczem.

Słucha się "You`re Driving Me Crazy" z uśmiechem na ustach, odkładając na bok wszystko, co by zakłócało obiór zachwycającej kolaboracji mistrzów. To najlepszy album Morrisona w tym stuleciu.

Marek Dusza
SONY LEGACY

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio