United We Swing

WYNTON MARSALIS SEPTET
United We Swing

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tak wielu znakomitych wykonawców nie znajdziemy na żadnej innej płycie. W koncertach galowych Jazz at Lincoln Center w latach 2003–2007 wzięła udział amerykańska czołówka artystów reprezentująca najróżniejsze style. Artyści ci mają na koncie w sumie 94 nagrody Grammy, a lider przedsięwzięcia, laureat Pulitzera, trębacz Wynton Marsalis, ma ich dziewięć.

Nagrody nie mówią nic o unikalnym przedsięwzięciu prezentowania muzycznej różnorodności Ameryki i jej wysokiego poziomu. Każdemu z wykonawców towarzyszy rewelacyjny septet Wyntona, a tytuł płyty mówi sam za siebie " United We Swing: Best of the Jazz at Lincoln Center Galas".

Otwiera ją zaaranżowany z nowoorleańskim stylu utwór "The Last Time", zaśpiewany na głosy przez legendarną grupę gospel Blind Boys of Alabama. Największym zaskoczeniem jest udział Boba Dylana śpiewającego po swojemu jazzową wersję piosenki "It Takes a Lot to Laugh, It Takes a Train to Cry" z 1965 r. i na dodatek grającego na harmonijce ustnej.

Szczęśliwie udało się zaprosić jeszcze Raya Charlesa, a grono weteranów uzupełniają: Willie Nelson, Eric Clapton i James Taylor. Znakomicie wypadli młodsi wykonawcy: rewelacyjny John Legend, niezawodny Lenny Kravitz oraz bluesowy duet Susan Tedeschi i Derek Trucks. I ten pulsujący swingiem akompaniament!

Marek Dusza
BLUE ENGINE RECORDS

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio