WYNTON MARSALIS SEPTET United We Swing

United We Swing
Wykonanie
Nagranie

Tak wielu znakomitych wykonawców nie znajdziemy na żadnej innej płycie. W koncertach galowych Jazz at Lincoln Center w latach 2003–2007 wzięła udział amerykańska czołówka artystów reprezentująca najróżniejsze style. Artyści ci mają na koncie w sumie 94 nagrody Grammy, a lider przedsięwzięcia, laureat Pulitzera, trębacz Wynton Marsalis, ma ich dziewięć.

Nagrody nie mówią nic o unikalnym przedsięwzięciu prezentowania muzycznej różnorodności Ameryki i jej wysokiego poziomu. Każdemu z wykonawców towarzyszy rewelacyjny septet Wyntona, a tytuł płyty mówi sam za siebie " United We Swing: Best of the Jazz at Lincoln Center Galas".

Otwiera ją zaaranżowany z nowoorleańskim stylu utwór "The Last Time", zaśpiewany na głosy przez legendarną grupę gospel Blind Boys of Alabama. Największym zaskoczeniem jest udział Boba Dylana śpiewającego po swojemu jazzową wersję piosenki "It Takes a Lot to Laugh, It Takes a Train to Cry" z 1965 r. i na dodatek grającego na harmonijce ustnej.

Szczęśliwie udało się zaprosić jeszcze Raya Charlesa, a grono weteranów uzupełniają: Willie Nelson, Eric Clapton i James Taylor. Znakomicie wypadli młodsi wykonawcy: rewelacyjny John Legend, niezawodny Lenny Kravitz oraz bluesowy duet Susan Tedeschi i Derek Trucks. I ten pulsujący swingiem akompaniament!

Marek Dusza
BLUE ENGINE RECORDS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu