4 a.m


4 a.m

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nieopodal zapory w Solinie, z boku Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, usadowiła się Zagroda Magija, miejsce spotkań artystów. Tu, w regionalnej modrzewiowej chacie (jest też chata jodłowa i wesoła stodoła) zawiązał się zespół Sophia Grand Club. Utworzyli go: legendarny kontrabasista Vitold Rek (przed emigracją do Niemiec znany jako Witold Szczurek), raper Bartłomiej "Eskaubei" Skubisz, pianista, kompozytor Kuba Płużek, saksofonista Bartłomiej Prucnal i perkusista Maksymilian Olszewski.

Eskaubei współpracował już z jazzowym kwartetem trębacza Tomka Nowaka, czego owocem były dwa świetne albumy łączące jazz, acid jazz i hip-hop. Pięć utworów skomponował Kuba Płużek, trzy - Vitold Rek, z czego jeden napisali wspólnie. Jest też free-jazzowa improwizacja "Toast". Poetyckie teksty napisał i melodeklamuje Eskaubei, a jest czego posłuchać.

- Słabość miewam do tradycji, pielęgnuję sentymenty - mówi w "Bodźcach zewnętrznych", będąc w opozycji do tandetnej "nowoczesności". Refleksyjna "Niedziela. Noc Miasto." skłania do zadumy przy fortepianie Wurlitzera i niskich tonach kontrabasu, kiedy "Stańko trąbi hejnał z Rausza" w swoim rodzinnym mieście - Rzeszowie. Eskaubei doskonale czuje jazzowy puls, jego teksty dają do myślenia, a muzyka sprawia przyjemność. "4 a.m" to znakomite połączenie jazzu z rapem.

Marek Dusza
AFRO VIBE

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio