MARKUS STOCKHAUSEN Eternal Voyage/Live

Eternal Voyage/Live
Wykonanie
Nagranie

We wrześniu 2017 roku niemiecki trębacz Markus Stockhausen odebrał nagrodę Srebrnego Kamertonu od rządu Północnej Nadrenii-Westfalii, co stało się okazją do występu jego grupy Eternal Voyage w kościele ewangelickim w Düsseldorfie.

Międzynarodowy zespół Stockhausena tworzą: Alireza Mortazavi z Iranu grający na santurze, instrumencie strunowym przypominającym cytrę, Hindol Deb z Indii grający na sitarze, holenderska klarnecistka Tara Bouman, libański śpiewak Rabih Lahoud, niemiecko-hinduski pianista Jerry Singla i urodzony w Polsce wirtuoz tabli Bodek Janke.

Formacja, choć w nieco innym składzie, zawiązała się w 2008 roku, a dwa lata później ukazał się ich pierwszy album "Eternal Voyage". Tylko jeden utwór, nastrojowy "Morning Breeze", pochodzi z tamtej płyty. Wstęp na klarnecie basowym wprowadza nas w oniryczny klimat muzyki Wschodu, w którym Markus Stockhausen czuje się jak ryba w wodzie.

Powtarzany motyw rozwija się w fascynującej, improwizowanej wokalizie Lahouda. Temat "Avanti" nawiązuje stylem do hinduskiej ragi, w fi nale słyszymy ekscytujące unisono zespołu. Popis wirtuozerii Mortazaviego otwiera utwór "Alireza". Stockhausen prezentuje na "Eternal Voyage/Live" wciągającą swą dramaturgią wizję muzyki świata jako syntezy najlepszych jej wątków pochodzących z różnych zakątków globu.

Marek Dusza
OKeh/Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu