BASIA Butterflies

Butterflies
Wykonanie
Nagranie

Na ten nagrany w studio krążek autorski (piąty) trzeba było czekać aż dziewięć lat, ale stanowczo było warto. Basia jest jednym z niewielu, i chyba najbardziej spektakularnym przykładem zrobienia przez polską piosenkarkę prawdziwie światowej kariery. Jej najmocniejszym atutem jest silny, ciepły i nadal w pełni dziewczęcy głos o rozpiętości trzech oktaw.

Basia posiada doskonałą samoocenę, bo zarówno na jej poprzednich, jak i na niniejszej płycie trudno znaleźć słabe momenty. Wszystko jest niezwykle starannie dopracowane, zarówno wokalnie, kompozycyjnie jak i aranżacyjnie.

Album "Butterflies" został nagrany z rozmachem, a udział w tym przedsięwzięciu miało dziesięciu angielskich muzyków studyjnych oraz orkiestra Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Piosenki napisane przez Basię i Danny`ego White`a zostały utrzymane w pogodnym nastroju. Przypominają one przeboje grupy Matt Bianco (w której śpiewała Basia) łącząc w niezwykle naturalny sposób elementy popu i latynoskiego jazzu. W utworze "Show Time" dołączył nawet Mark Reilly (też były wokalista Matt Bianco). W tym sektorze stylistycznym to rzadkość, bo napakowane pozytywną energią samby wykonywane przez Basię, emanują pełnym strumieniem optymizmu.

Cezary Gumiński
Shanachie/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
It`s That Girl Again
Pop
It`s That Girl Again

Po kilku latach milczenia Basia Trzetrzelewska powraca z albumem utrzymanym w charakterystycznym dla siebie stylu. Otwierająca album "It`s That Girl Again" kompozycja "If Not Now Then When" dzięki chwytliwej melodii i radosnemu klimatowi fiesty doskonale nastraja do słuchania całej płyty.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu