Butterflies

BASIA
Butterflies

Jazzujące piosenki

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Na ten nagrany w studio krążek autorski (piąty) trzeba było czekać aż dziewięć lat, ale stanowczo było warto. Basia jest jednym z niewielu, i chyba najbardziej spektakularnym przykładem zrobienia przez polską piosenkarkę prawdziwie światowej kariery. Jej najmocniejszym atutem jest silny, ciepły i nadal w pełni dziewczęcy głos o rozpiętości trzech oktaw.

Basia posiada doskonałą samoocenę, bo zarówno na jej poprzednich, jak i na niniejszej płycie trudno znaleźć słabe momenty. Wszystko jest niezwykle starannie dopracowane, zarówno wokalnie, kompozycyjnie jak i aranżacyjnie.

Album "Butterflies" został nagrany z rozmachem, a udział w tym przedsięwzięciu miało dziesięciu angielskich muzyków studyjnych oraz orkiestra Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Piosenki napisane przez Basię i Danny`ego White`a zostały utrzymane w pogodnym nastroju. Przypominają one przeboje grupy Matt Bianco (w której śpiewała Basia) łącząc w niezwykle naturalny sposób elementy popu i latynoskiego jazzu. W utworze "Show Time" dołączył nawet Mark Reilly (też były wokalista Matt Bianco). W tym sektorze stylistycznym to rzadkość, bo napakowane pozytywną energią samby wykonywane przez Basię, emanują pełnym strumieniem optymizmu.

Cezary Gumiński
Shanachie/Universal

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj