Sfumato Live in Marciac

EMILE PARISIEN QUINTET
Sfumato Live in Marciac

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wyobraźmy sobie namiot mieszczący 5000 widzów, w którym przez trzy tygodnie występują największe sławy światowego jazzu. Gdzie on stoi? W małej miejscowości Marciac u podnóża francuskich Pirenejów. W tym roku festiwal Jazz in Marciac obchodził swoje 40-lecie, a rok temu artystą-rezydentem był tam francuski saksofonista Emile Parisien.

Występ jego kwintetu z gościnnym udziałem sław wytwórnia ACT wydała na podwójnym albumie CD+DVD, tak byśmy mogli poczuć magię tej imprezy, jak i muzyki Emile`a Parisiena nie tylko słuchając, ale i oglądając koncert. Program obu płyt nieco się różni, warto zacząć od DVD.

Dwa lata temu ukazała się płyta saksofonisty "Sfumato" z udziałem znakomitego, wiekowego już niemieckiego pianisty Joachima Kuhna. Album został uznany za najlepsze wydawnictwo jazzowe roku 2016 we Francji i w Niemczech. Teraz Emile Parisien rozwinął formułę improwizującego zespołu, powiększając go o klarnecistę Michela Portala i akordeonistę Vincenta Peiraniego.

Marek Dusza
ACT/GiGi Distribution

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj