Sfumato Live in Marciac

EMILE PARISIEN QUINTET
Sfumato Live in Marciac

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wyobraźmy sobie namiot mieszczący 5000 widzów, w którym przez trzy tygodnie występują największe sławy światowego jazzu. Gdzie on stoi? W małej miejscowości Marciac u podnóża francuskich Pirenejów. W tym roku festiwal Jazz in Marciac obchodził swoje 40-lecie, a rok temu artystą-rezydentem był tam francuski saksofonista Emile Parisien.

Występ jego kwintetu z gościnnym udziałem sław wytwórnia ACT wydała na podwójnym albumie CD+DVD, tak byśmy mogli poczuć magię tej imprezy, jak i muzyki Emile`a Parisiena nie tylko słuchając, ale i oglądając koncert. Program obu płyt nieco się różni, warto zacząć od DVD.

Dwa lata temu ukazała się płyta saksofonisty "Sfumato" z udziałem znakomitego, wiekowego już niemieckiego pianisty Joachima Kuhna. Album został uznany za najlepsze wydawnictwo jazzowe roku 2016 we Francji i w Niemczech. Teraz Emile Parisien rozwinął formułę improwizującego zespołu, powiększając go o klarnecistę Michela Portala i akordeonistę Vincenta Peiraniego.

Marek Dusza
ACT/GiGi Distribution

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj