Sfumato Live in Marciac

EMILE PARISIEN QUINTET
Sfumato Live in Marciac

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wyobraźmy sobie namiot mieszczący 5000 widzów, w którym przez trzy tygodnie występują największe sławy światowego jazzu. Gdzie on stoi? W małej miejscowości Marciac u podnóża francuskich Pirenejów. W tym roku festiwal Jazz in Marciac obchodził swoje 40-lecie, a rok temu artystą-rezydentem był tam francuski saksofonista Emile Parisien.

Występ jego kwintetu z gościnnym udziałem sław wytwórnia ACT wydała na podwójnym albumie CD+DVD, tak byśmy mogli poczuć magię tej imprezy, jak i muzyki Emile`a Parisiena nie tylko słuchając, ale i oglądając koncert. Program obu płyt nieco się różni, warto zacząć od DVD.

Dwa lata temu ukazała się płyta saksofonisty "Sfumato" z udziałem znakomitego, wiekowego już niemieckiego pianisty Joachima Kuhna. Album został uznany za najlepsze wydawnictwo jazzowe roku 2016 we Francji i w Niemczech. Teraz Emile Parisien rozwinął formułę improwizującego zespołu, powiększając go o klarnecistę Michela Portala i akordeonistę Vincenta Peiraniego.

Marek Dusza
ACT/GiGi Distribution

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj