article

EMILE PARISIEN QUINTET

Sfumato Live in Marciac
Sfumato Live in Marciac
Wykonanie
Nagranie

Wyobraźmy sobie namiot mieszczący 5000 widzów, w którym przez trzy tygodnie występują największe sławy światowego jazzu. Gdzie on stoi? W małej miejscowości Marciac u podnóża francuskich Pirenejów. W tym roku festiwal Jazz in Marciac obchodził swoje 40-lecie, a rok temu artystą-rezydentem był tam francuski saksofonista Emile Parisien.

Występ jego kwintetu z gościnnym udziałem sław wytwórnia ACT wydała na podwójnym albumie CD+DVD, tak byśmy mogli poczuć magię tej imprezy, jak i muzyki Emile`a Parisiena nie tylko słuchając, ale i oglądając koncert. Program obu płyt nieco się różni, warto zacząć od DVD.

Dwa lata temu ukazała się płyta saksofonisty "Sfumato" z udziałem znakomitego, wiekowego już niemieckiego pianisty Joachima Kuhna. Album został uznany za najlepsze wydawnictwo jazzowe roku 2016 we Francji i w Niemczech. Teraz Emile Parisien rozwinął formułę improwizującego zespołu, powiększając go o klarnecistę Michela Portala i akordeonistę Vincenta Peiraniego.

Marek Dusza
ACT/GiGi Distribution

INNE PŁYTY AUTORA
Sfumato
Jazz
Sfumato

Zainteresowania stylistyczne znanego francuskiego saksofonisty są rozległe i każda kolejna płyta autorska przynosi prezentację nowych pomysłów. Parisien jest wytrawnym instrumentalistą o pięknym brzmieniu. Tym razem zaprosił do współpracy wspaniałego niemieckiego pianistę Joachima Kuhna, z którym doskonale się rozumie.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu