Nothing to Prove

MICHAŁ MARTYNIUK
Nothing to Prove

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Michał Martyniuk od dziesięciu lat mieszka w Auckland i tam nagrał album "After `Ours". W konkursie Made In New York zajął ze swoim triem drugie miejsce, a podczas jego występu na scenie Tribeca Performing Center dołączyli jurorzy: trębacz Randy Brecker i kontrabasista John Patitucci.

Najnowszy album pianisty i kompozytora został nagrany w Studiu Cavatina w Bielsku-Białej, a do jazzmana z Antypodów dołączyli: saksofonista Kuba Skowroński, gitarzysta Kuba Mizeracki, kontrabasista Bartek Chojnacki i perkusista Kuba Gudz. W tym składzie koncertowali już w Polsce i na Ukrainie szlifując wykonanie kompozycji lidera. W Nowej Zelandii partię wokalną dograł Tama Waipari, a Miguel Fuentes nasycił muzykę instrumentami perkusyjnymi.

Płyta "Nothing to Prove" już zyskała uznanie Randy`ego Breckera, który napisał: "To piękny i poruszający album ze wspaniałymi kompozycjami i znakomitą grą całego zespołu, stanowi przemyślaną i dobrze poukładaną całość".

Dodam, że krążka Michała Martyniuka słucha się z przyjemnością wynikającą z łagodnych linii melodycznych, chwytliwych tematów wciągających swą różnorodnością aranżacji, niewymuszonej wirtuozerii muzyków objawiającej się w inteligentnych solówkach i naturalnym brzmieniu instrumentów. Realizator pięknie uchwycił aurę otaczających dźwięków.

Marek Dusza
SJ Records

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj