DAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSEN llusion of a Separate World

llusion of a Separate World
Wykonanie
Nagranie

Po zaledwie dwóch bardzo udanych wspólnych występach, słowacki gitarzysta i norweski trębacz zadecydowali o nagraniu tego albumu. Poszerzyli swe instrumentarium o efekty generowane elektronicznie, śpiew, perkusjonalia i instrumenty klawiszowe, co zaowocowało pełnym bogactwem brzmieniowym.

Obaj muzycy preferują tony preparowane. Tuzin utworów na płycie "llusion of a Separate World" tworzy coś w rodzaju kalejdoskopu muzycznych pejzaży układających się w homogenną całość. Szkice utworów zostały nakreślone przez Kollara, a potem rozwinięte przez duet podczas sesji nagraniowych. Powstały materiał jest bardzo zróżnicowany pod względem kompozycji i faktury.

David Kollar ma tendencję do pielęgnowania mrocznych nastrojów, podczas gdy tu poszczególne utwory nawiązują do stylistyki kultywowanej przez grupę King Crimson ("Night Navigator", "Roving Observer"), klimatów bliskowschodnich ("Mirror Transformations", "Bird of Passage"), eksperymentów dokonywanych w ubiegłej dekadzie przez Peter N. Molvaera i innych muzyków norweskich, próbek wokalnych falsetem w stylu Theo Bleckmanna ("Chimera") czy ulotnej aury a`la Bill Frisell. Wszystkie te elementy z wyraźnym powiewem świeżości zostały wspaniale scalone na płycie.

Cezary Guminski
Hevhetia/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu