Preludes For Guitar and Double Bass

MARCIN WĄDOŁOWSKI & PIOTR LEMAŃCZYK
Preludes For Guitar and Double Bass

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Płyty "Preludes For Guitar and Double Bass" nie może przegapić żaden miłośnik gitarowych brzmień, wielbiciel niskich tonów kontrabasu, amator jazzowych improwizacji, jak i audiofilskich nagrań.

Gitarzysta Marcin Wądołowski, absolwent klasy gitary klasycznej na AM w Gdańsku, znany jest ze swej wszechstronności i eklektycznych projektów. Piotr Lemańczyk to jeden z najlepszych polskich kontrabasistów jazzowych, współpracujący regularnie z amerykańskimi muzykami. Obaj spotkali się w trio MAP założonym przez perkusistę Adama Czerwińskiego.

Niedawno zachwycałem się nagraniem duetu Piotr Lemańczyk & Cezary Paciorek wydanym przez DUX, teraz ta sama wytwórnia sprawia mi jeszcze większą radość kolejnym jazzowym duetem. Synergia brzmienia gitary Wądołowskiego z kontrabasem Piotra Lemańczyka wprost pieści uszy, a przy okazji jest sprawdzianem jakości zestawu audio, jaki posiadamy. Nie bójmy się, na każdym zagra dobrze, ale im lepszy, tym zadowolenie z pięknej muzyki będzie rosło.

Marcin Wądołowski napisał dziesięć preludiów, które ponumerował od I do X. Te melodyjne miniatury są punktem wyjścia do improwizacji przyciągających uwagę wirtuozerią i troską o wyrafinowane brzmienie. Nagrane w intymnej atmosferze Custom 34 Studio dają możliwość bliskiego obcowania z wielką sztuką. To jedna z moich ulubionych jazzowych płyt 2018 r.

Marek Dusza
DUX JAZZ

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj