Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

WADADA LEO SMITH

Najwa

Najwa

Wykonanie

Nagranie

Na jazzowej scenie Wadada Leo Smith jawi się jako postać wybitna, choć nigdy nie przekładało się to na sukcesy komercyjne jego licznych dokonań. Jest trębaczem o wspaniałej technice, czarując tonem świetlistym, przenikliwym i niezwykle czystym.

W swej ponad półwiekowej karierze dokonał olbrzymiej liczby nagrań progresywnych z luminarzami jazzu, jak i z własnymi zespołami. Muzyk nieustannie poszukuje, a jego projekty wymykają się prostym klasyfi kacjom.

Do nagrania niniejszego albumu Wadada Leo Smith zaprosił czterech pirotechników gitary: Michaela G. Jacksona, Henry’ego Kaisera, Brandona Rossa i Lamara Smitha. Sekcję rytmiczną utworzyli Bill Laswell (bas), Pheeroan akLaff (perkusja) oraz Adam Rudolph (perkusjonalia). Cztery z pięciu utworów zostały dedykowane: Ornette Colemanowi, Johnowi Coltrane'owi, Ronaldowi S. Jacksonowi oraz Billie Holiday, choć nie zawsze ich formy nawiązują do stylów lansowanych przez wymienione postacie.

Cały materiał płyty łączy harmolodyczny koncept muzykowania Colemana i echo jazz-rockowych poczynań Milesa Davisa plecionych na tle bulgoczącego basu Laswella i rozbrykanej perkusji. Na tym tle trąbka lidera i gitary mają pełną swobodę wypowiedzi pełnych pasji, a momentami też zadumy.

Cezarry Gumiński
TUM Records

INNE PŁYTY AUTORA
America's National Parks
Jazz
America's National Parks

Wydana jesienią płyta "America's National Parks" trębacza Wadady Leo Smitha została uznana za album roku 2016/2017 przez krytyków magazynu Down Beat. Doceniono jednego z najbardziej oryginalnych i ambitnych trębaczy za jego monumentalne dzieło honorujące amerykańskie parki narodowe.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu