Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

OTTO HEJNIC

BeautieS

BeautieS

Wykonanie

Nagranie

Z pewnością wzorem dla poczynań czesko-słowackiego tria perkusisty Hejnica jest wzorcowe trio Keitha Jarretta. Jednakże Otto Hejnic, kontrabasista Josef Feco oraz pianista Ondrej Krajnak nie starali się w swych poczynaniach stawiać na perfekcyjność i wirtuozerskie popisy, a bardziej na naturalność prezentacji i zgranie.

Z pewnością wzorem dla poczynań czesko-słowackiego tria perkusisty Hejnica jest wzorcowe trio Keitha Jarretta. Jednakże Otto Hejnic, kontrabasista Josef Feco oraz pianista Ondrej Krajnak nie starali się w swych poczynaniach stawiać na perfekcyjność i wirtuozerskie popisy, a bardziej na naturalność prezentacji i zgranie. Trio istnieje 6 lat i ma w dorobku (wraz z niniejszym) cztery albumy. Ich liczne występy wprowadzają w zachwyt pod różnymi szerokościami geograficznymi, czemu nie można się dziwić.

Album "BeautieS" zawiera dziewięć interpretacji szlagierów z popularnych filmów. Motyw z serialu "Twin Peaks" rozpoczyna transowy wstęp na perkusji, potem przyłącza się mięsiste brzmienie kontrabasu, a fortepian z rzadka układanymi akordami buduje dramaturgię. Gdy zespół osiąga już odpowiednio wysoki poziom transu, zostaje nakreślony temat utworu, po czym fortepian daje porywające solo.

Tak popularnym utworom jak "Limelight" czy "Smile" (C. Chaplina), "Love Me Tender" (z repertuaru E. Presleya), "Black Orpheus" (L. Bonfy), "Umbrellas of Cherbourg" (M. Legranda), nadano porywające i niebanalne formy wyrazu. I choć niepotrzebnie artyści dołożyli się czasem wokalnie, to ich album robi niezwykle korzystne wrażenie w tej tak ogranej konwencji.

Cezary Gumiński
Hevhetia / GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu