Floating Bridge

MICHAŁ JAROS
Floating Bridge

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Czekałem na album nagrany przez polską jazzową supergrupę i wreszcie jest! "Floating Bridges" firmuje kontrabasista Michał Jaros, który zaprosił do studia dojrzałych, choć ciągle młodych muzyków: saksofonistę Macieja Obarę, trębacza Piotra Damasiewicza, pianistę Jana Smoczyńskiego i perkusistę Michała Miśkiewicza.

Aż dziw, że to debiut Michała Jarosa, co można wytłumaczyć jego kalendarzem wypełnionym udziałem w przedsięwzięciach liderów doceniających jego kunszt. A grał m.in. z Wadadą Leo Smithem, Terence`em Blanchardem i Zbigniewem Namysłowskim. Teraz przygotował siedem własnych kompozycji i tylko jedną zapożyczył od Cy Colemana.

To urzekająca nastrojem ballada "With Every Breath I Take", którą Michał Jaros zagrał w trio ze Smoczyńskim i Miśkiewiczem. W duecie z Maciejem Obarą wykonał utwór "A Thousand Plateaus" będący znakomitym przykładem wciągającego, jazzowego dialogu, prezentującego piękne brzmienia kontrabasu i saksofonu altowego.

W każdym z utworów uwagę przykuwa wyrazisty, chwytliwy motyw, wokół którego muzycy tworzą wyrafinowane improwizacje. W "Podwórku zapomnianych zabawek" czuć powiew nostalgii i radosnego wspominania bo przecież każdy kiedyś był dzieckiem. Tajemniczy, tytułowy utwór słyszymy w dwóch wersjach, a lider gra tu smykiem tak, że ciarki chodzą po plecach.

Marek Dusza
Multikulti Project

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj