Closer to the Truth

CAESAR FRAZIER
Closer to the Truth

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Uwielbiam nowe nagrania starych mistrzów, którzy posiedli sztukę sublimacji tego, co w muzyce najważniejsze: feeling i groove. Do takich perełek wśród premier należy album "Closer to the Truth" organisty Caesara Fraziera.

Frazier na początku lat 70. nagrywał dla wytwórni Eastbound i Westbound. W 1972 r. ukazała się jego pierwsza płyta "Hail Ceasar!". Równocześnie występował z legendarnym wokalistą soulowym Marvinem Gayem. Sample z jego partii organowych były wykorzystywane przez didżejów. Wydana rok temu płyta "Instinct" została doceniona przez wielu krytyków i nie inaczej będzie z najnowszą.

Frazierowi grającemu na Hammondzie B-3 towarzyszą: saksofonista Lyle Link, gitarzysta Jacques Lesure i perkusista Leon Joyce Jr. Muzycy wykonują przebojowe standardy m.in.: "Blues March" B. Golsona, "Jive Samba" N. Adderleya i "Lullaby of Birdland" G. Shearinga. Są też dwie oryginalne kompozycje lidera. Muzycy osiągnęli cudowne, ponadczasowe brzmienie, ich muzyka płynie niespiesznie sprawiając absolutną przyjemność każdemu, kto lubi nastrojowy, rozkołysany swingiem jazz.

Caesar Frazier nie jest tak efektowny w improwizacjach, jak Joey DeFrancesco, ale wie, jak z organów wydobyć to, co istotne - prawdziwe uczucia. Jak sam twierdzi, nagrywa płyty "user friendly", które sprawią radość słuchaczom. Tak jest!

Marek Dusza
Savant Records

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj