RALPH ALESSI Imaginary Friends

Imaginary Friends
Wykonanie
Nagranie

Ralph Alessi należy do ścisłej czołówki amerykańskich trębaczy jazzowych, którego nazwisko często pojawia się w nagraniach wielu znakomitości. Jego grę na trąbce charakteryzuje niezwykła transparentność wypowiedzi, prowadzonej zawsze tonem absolutnie czystym i pogodnym.

Wprawdzie Alessi nagrał już dla oficyny ECM dwa albumy w składzie kwartetu, ale kwintet (prowadzony przez niego od prawie dekady) ma dopiero teraz okazję się zaprezentować. Jego obsada jest mocna: RaviColtrane - saksofony tenorowy i sopranowy, Andy Milne - fortepian, Drew Gress - kontrabas i Mark Ferber - perkusja.

Ten imponująco zgrany kolektyw, wychodząc z tradycji głównego nurtu jazzu, proponuje nam brzmienie i rodzaj narracji na wskroś współczesny. Wszystkie kompozycje albumu są autorstwa Alessiego, który nadał im w większości charakter niespiesznych ballad. Linie tematów są melodyjne i pełne finezji. W trakcie ich interpretacji pojawiają się zmienne nastroje i rytmy, co przy trzymaniu się zakrojonych ram stylistycznych znacznie wzbogaca ich koloryt.

We wszystkich utworach, o bardzo wyrównanym poziomie estetycznym, delektujemy się magicznymi dialogami saksofonu i trąbki, którym celnie sekundują akordy fortepianu i gładka praca sekcji rytmicznej.

Cezary Gumiński
ECM / Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Baida
Jazz
Baida

Trębacz Ralph Alessi debiutuje w wytwórni ECM w roli lidera. Tym samym jej szef, Manfred Eicher, pozyskał jednego z najciekawszych nowojorskich muzyków.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu