JACEK NIEDZIELA-MEIRA
Burrellhouse
Burrellhouse
Wykonanie
Nagranie

Kontrabasista Jacek Niedziela- -Meira, muzyk o ogromnym dorobku - 40 albumów, 5 nominacji do Fryderyka i 7 zwycięstw w JF Jazz Top - sięgnął po ulubiony instrument z dzieciństwa - gitarę - by nagrać album, którego słucham z przyjemnością od dwóch tygodni.

Lider zaprosił do nagrań organistę Kajetana Galasa i dwóch grających wymiennie perkusistów: Łukasza Żytę i Grzegorza Pałkę. Tytuł albumu to gra słów i skojarzeń. "Burrellhouse" nawiązuje do legendarnego gitarzysty Kenny`ego Burrella, który zainspirował Jacka Niedzielę do gitarowych nagrań, a i styl prezentuje podobny do mistrza. Barrelhouse to określenie wczesnego stylu jazzu znanego także jako boogie-woogie. Tak samo określa się bary z tanimi alkoholami, a dawniej taneczne budy.

Już sam tytuł zapowiada muzykę klubową, wykonywaną na luzie, dla przyjemności muzyków i słuchaczy. Jacek Niedziela-Meira otwiera album żwawymi akordami gitary elektrycznej w temacie "Lyresto" Burrella. Wtóruje mu rozkoszne brzmienie Hammonda i wartki rytm perkusji. Nic, tylko przytupywać nogą.

Zaskoczeniem może być jazzowa interpretacja nastrojowego tematu Seweryna Krajewskiego "Ludzkie gadanie", bowiem trio zrobiło z niego jazzowy standard. Muzycy uzyskali zachwycające brzmienie w kolejnych standardach, a tytułowy utwór lidera ujmuje chwytliwą melodią.

Marek Dusza
SJ Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu