DORADO SCHMITT
Clair de Lune
Clair de Lune
Wykonanie
Nagranie

Francuski gitarzysta i skrzypek od lat kultywuje tradycję stylu wykreowanego w okresie międzywojennym przez legendarny duet: Django Reinhardta i Stephane'a Grappelliego. Ten styl, będący wspaniałym miksem muzyki cygańskiej i jazzowej, kultywował słynny Hot Club de France.

Idea Reinhardta to przede wszystkim melodyjne improwizacje skrzypiec lub gitary na intensywnie swingującym podkładzie akustycznych gitar i kontrabasu, lecz bez wsparcia perkusji. Dzięki temu, tak powstałą tkankę muzyczną charakteryzuje niezwykła elastyczność i naturalność, to taki bardzo "ekologiczny" jazz.

Schmidt, mający też cygańskie korzenie, miał zaszczyt współpracować z potomkami Reinhardta, co z pewnością pozwoliło mu pełniej złapać klimat tego typu grania. Album "Clair de Lune" jest doskonałym przykładem takiego muzykowania. Nagrano go na żywo w duńskim klubie rok temu.

Oprócz Schmitta na scenie znalazł się syn Amati (gitara), Gino Roman (kontrabas), Franco Mehrstein (gitara), Esben M. Strandvig (gitara) i Kristian Jorgensen (skrzypce). Ten skład, działający jak przysłowiowy szwajcarski zegarek, zapewnił niezwykle zwarte brzmienie. Nie będąc nawet fanem takiego grania, trudno uciec od witalnej energii emanującej ze sceny.

Cezary Gumiński
Stunt / Multikulti

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu