KACZMARCZYK vs PADEREWSKI
Tatra
Tatra
Wykonanie
Nagranie

Legendarny pianista, kompozytor i działacz niepodległościowy Ignacy Jan Paderewski przyjechał do Zakopanego w 1883 r. gdzie zaczął zbierać tematy muzyki góralskiej. Pod ich wpływem napisał sześcioczęściowy utwór fortepianowy na dwie i na cztery ręce "Album Tatrzańskie", w którym wykorzystał motywy podhalańskie. To dzieło zainspirowało z kolei jazzowego pianistę Pawła Kaczmarczyka do napisania fascynującej suity na 21 muzyków.

Jej prezentacja na XXI Bielskiej Zadymce Jazzowej, choć w znacznie szczuplejszym składzie, była wydarzeniem festiwalu. Podziwiam wyobraźnię Pawła Kaczmarczyka, który w błyskotliwym stylu rozwinął pomysły Paderewskiego. Album nagrywał cztery lata, co świadczy o stopniu skomplikowania partytury. Pianiście towarzyszą: kontrabasista Kuba Dworak, perkusista Dawid Fortuna i grający na instrumentach perkusyjnych Mino Cinelu.

Niesamowite, dźwiękowe przestrzenie tworzy specjalista od elektronicznych instrumentów Wojciech Długosz ala Mr Krime. Potężna sekcja dęciaków dodaje pikanterii i potęgi brzmienia. "Tatra" jest wciągającą opowieścią o polskiej muzyce klasycznej, ludowej i jazzowej, której dramatyzm trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej nuty. Paweł Kaczmarczyk gra porywające, fortepianowe improwizacje, a wpadające w ucho melodie są nasycone gęstym rytmem.

Marek Dusza
All About Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu