A Wall Becomes A Bridge

KENDRICK SCOTT ORACLE
A Wall Becomes A Bridge

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nadeszły czasy, które opisuje nowa muzyka i jazzmani nie stoją z boku. Szef Blue Note Records, Don Was, puls nowych czasów wyczuwa i umożliwia realizację oryginalnych pomysłów ambitnym artystom. Do nich należy perkusista Kendrick Scott, który zadebiutował w Blue Note intrygującą płytą "We Are the Drum", wyprodukowaną przez basistę Derricka Hodge'a, z którym występował w zespole trębacza Terence'a Blancharda.

Obaj wiele się nauczyli od doświadczonego lidera. Jednak po udanym debiucie przyszła stagnacja. Kendrick Oracle Scott nie czuł się gotowy, by przedstawić coś równie odkrywczego i ciekawego na następnej płycie. Hodge zmobilizował perkusistę słowami: "Musimy wykorzystać twoje lęki i niepewność i zrobić o nich sztukę. - To było niesamowite, że wyciągnął mnie z mojej głowy - wspomina Scott.

Zebrał kompozycje, nad którymi pracował, te skończone, jak i niedokończone, i udał się do studia, gdzie Derrick i zespół pomogli mu je rozwinąć. Tak powstało 12 utworów, których dramaturgia układa się w obraz świata niespokojnego, ale tętniącego życiem, odkrywającego nowe rytmy, brzmienia i melodie. To nie jest muzyka, która od razu wpada w ucho, ale warto się wsłuchać, bo już za drugim razem zaczniemy odkrywać jej tajemnicę. - Chcę, aby wyobraźnia słuchaczy była dzika i szalona - zachęca Kendrick Scott.

Marek Dusza
Blue Note/Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj