LUCA AQUINO

Italian Songbook

Italian Songbook

Wykonanie

Nagranie

Włoski trębacz Luca Aquino jest zapalonym cyklistą. W 2017 r. zamierzał objechać europejskie sceny na rowerze od rodzinnego Benevento do Oslo. Jednak plany pokrzyżował mu nagły paraliż mięśni twarzy, który uniemożliwił grę na trąbce przez ponad rok. W tym czasie napisał aranżacje ulubionych utworów z "Włoskiego śpiewnika".

Po szczęśliwej rekonwalescencji w marcu 2019 r. przystąpił do nagrań w studiach Rzymu, Neapolu i Turynu. W ambitnym projekcie wzięła udział Orkiestra Filharmoniczna Benevento, jej soliści oraz gościnnie pianista Danilo Rea i akordeonista Natalino Marchetti. Sam zagrał na trąbce, trąbce skrzydłówce i na puzonie.

Luca Aquino uchwycił ducha włoskiej piosenki popularnej i muzyki filmowej. Album otwiera "Deborah's Theme" Ennio Morricone z filmu "Dawno temu w Ameryce" z liryczną solówką akordeonu na wstępie. Zamyka zaś nostalgiczny tytułowy temat "La Strada" Nino Roty z filmu Felliniego. Jazzowego charakteru nabrały znane przeboje m.in.: "Storia d'amore" Adriano Celentano.

Trębacz przypomniał także na "Italian Songbook" utwór legendarnego Cheta Bakera "So che ti perdero" napisany, kiedy ten rezydował w słonecznej Italii. Zachwyca piękny ton trąbki i flugelhornu Luki Aquino, ujmuje jego zdolność tworzenia intymnego, zrelaksowanego nastroju. Tylko sięgnąć po kieliszek chianti.

Marek Dusza
ACT Music/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu