KAROLAK PIANO TRIO

Moontag

Moontag

Wykonanie

Nagranie

Dziesięć dni po 80. urodzinach Wojciecha Karolaka ukazał się album jego fortepianowego tria z kontrabasistą Pawłem Pańtą i perkusistą Arkiem Skolikiem. Nawet dla znawców jazzu i bywalców koncertowych zobaczyć go przy fortepianie to rzadkość, bo kojarzymy go bardziej z organami Hammonda.

Trio w tym składzie powstało 5 lat temu i wystąpiło w Oslo. Dopiero 3 grudnia 2018 r. zagrali po raz drugi w cyklu "Jazz i Fortepian". Wówczas Paweł Pańta wpadł na pomysł, żeby wydać płytę tria. Trzydniowa sesja w Quality Studio zaowocowała znakomitą płytą nagraną z audiofilską jakością.

Wojciech Karolak otwiera album solową interpretacją standardu Duke'a Ellingtona "The Star-Crossed Lovers". Wpadająca w ucho kompozycja pianisty "Moontag" jest okazją do zaprezentowania pięknego brzmienia instrumentów, a kontrabasu Pawła Pańty w szczególności. Rytmiczny temat "Eight Plus Four" Karolaka jest jak gra w klasy, dłonie pianisty przeskakują po klawiaturze ze zręcznością dziecka.

Dwa utwory Andrzeja Kurylewicza oraz "Cherry" i "Ballad For Bernt" Krzysztofa Komedy są hołdem dla naszych jazzowych legend. Szczególnie w "Cherry" integracja tria jest doskonała, a solówka Pańty imponująca. Album zamyka kojąca uszy kołysanka Jerzego Wasowskiego "Dobranoc, już czas na sen".  "Moontag" to świetny album do częstego słuchania.

Marek Dusza
Studio Realizacji Myśli Twórczych

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu