DANIEL HERSKEDAL Voyage

Voyage
Wykonanie
Nagranie

Daniel Herskedal uczynił z tuby instrument improwizujący o nadspodziewanych możliwościach. Był nagradzany na europejskich festiwalach jazzowych w Molde, Getxo i Hoeillart, a od 2015 r. nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Edition. "Voyage" to jego piąty autorski album i od razu powiem, że najciekawszy ze wszystkich.

Norweski muzyk tworzy kwartet z altowiolistą Bergmundem Skaslienem, pianistą Eyofem Dale’em i perkusistą Helge Norbakkenem. W dwóch utworach gościnnie zagrał grający na lutni arabskiej oud Maher Mahmoud. Trzy aspekty decydują, że tego albumu słucham z zainteresowaniem od pierwszego do ostatniego utworu.

Po pierwsze, kompozycje, z których każda ma wyrazistą linię melodyczną wzbogaconą przez improwizowane dywagacje całego zespołu i krótkie solowe popisy. Po drugie, oryginalne brzmienie zespołu i to nie tylko ze względu na lidera wydobywającego z tuby zaskakująco zwinne dźwięki, ale i synergię instrumentów kreujących nowe oblicze współczesnej kameralistyki. Wreszcie nostalgiczny nastrój skłaniający do odłożenia na bok laptopa i zasłuchania się w nordyckie melodie kojące skołatane nerwy.

"Voyage" to album, po który sięga się z ciekawością. Za każdym przesłuchaniem pozwala odkrywać niuanse wyrafinowanych aranżacji i skrywane emocje. Czysta przyjemność dla każdego melomana.

Marek Dusza
Edition Records/Multikulti

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu