BRYAN FERRY & HIS ORCHESTRA Bitter - Sweet

Bitter - Sweet
Wykonanie
Nagranie

Lider ambitnej glamour-rockowej formacji Roxy Music zawsze lubił, szczególnie we własnych projektach, podkreślać sentyment do muzyki lat 20. i 30. ubiegłego wieku. W 2012 r. pojawił się pierwszy album sygnowany przez Ferry’ego "The Jazz Age", na którym poprowadzona przez niego i Colina Gooda orkiestra jazzowa zinterpretowała przebojowe numery z repertuaru Ferry'ego oraz Roxy Music.

Niniejszy album "Bitter - Sweet" jest utrzymany w podobnej formie i został zrealizowany też przez kilkunastoosobowy skład muzyków oraz wokalistów. W odróżnieniu od pierwszej płyty Bryan Ferry udziela się wokalnie w każdym utworze. Jego delikatny i pełny sentymentu głos jakby dopieszczał i komentował najczęściej rozmarzone linie instrumentalne.

Sięgnięcie po nieco przysypane kurzem przeboje i przedstawienie ich w bogato zaaranżowanej formule jazzu tradycyjnego okazało się atrakcyjnym pomysłem nie tylko dla starych fanów. Zdarzają się wykonania jak "Dance Away", którego forma wydaje się być już zbyt słodka. Jednakże większość repertuaru, utrzymana najczęściej w pastelowych barwach (również nagranie), wciąga bez reszty swym kolorytem, nietuzinkowymi pomysłami aranżacyjnymi, popisami solowymi i jakże częstym nawiązaniem do tradycji kabaretu Kurta Weila.

Cezary Gumiński
BMG

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu